Ryanair będzie promował Kujawy

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
28 listopada 2011 14:13
14 komentarzy
Reklama

Ryanair wygrał ogłoszony przez województwo kujawsko-pomorskie przetarg na promocję regionu. Zgodnie z umową irlandzki niskokosztowy przewoźnik i Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego za trzyletni kontakt na reklamę województwa, Bydgoszczy oraz Torunia otrzymają niemal 14 mln zł.

Linia będzie reklamować miasta oraz województwo na stronie internetowej (przez 28 tyg.), w magazynie pokładowym (cztery miesięczniki), na szafkach bagażowych w samolotach (84 tyg.) oraz w rozsyłanym pocztą elektroniczną mailingu. Logo promocyjne ma także być obecne przez 35 miesięcy na dwóch samolotach Ryanaira.

Konsorcjum Ryanaira i TARR było jedynym chętnym, który zgłosił się do przetargu. Umowa obowiązuje do 31 października 2014 r. Województwo zapłaci za promocję 13,8 mln zł. W umowie nie ma mowy o otwieraniu nowych tras z Bydgoszczy. Obecnie Ryanair lata z tego lotniska do Dusseldorfu-Weeze, Londynu-Stansted, Birmingham i Dublina.- Wykonanie reklamy jest w trakcie realizacji i nie mogę potwierdzić, kiedy się pojawi. Co do nowych połączeń na chwilę obecną nie mamy potwierdzonych informacji - mówiła nam w piątek Katarzyna Gaborec, dyrektor marketingu i sprzedaży Ryanaira w Polsce. Jak informuje portal "Latająca Bydgoszcz", pierwszy samolot z promocyjnym napisem już wczoraj (27.11) był w Poznaniu. Ryanair nie gwarantuje, że maszyny będą latać do Bydgoszczy.

Lotnisko pytane o nowe połączenia odsyła do rzeczniczki Urzędu Marszałkowskiego, bo to ta instytucja odpowiada za umowę. Jednak Beata Krzemińska, rzeczniczka samorządu kujawsko-pomorskiego, mówi jednak, że ponieważ połączenia nie są objęte umową, to za negocjacje odpowiada port lotniczy.

Czyli nowych tras na razie - najprawdopodobniej - nie będzie. 14 mln zł z publicznej kiesy to spora inwestycja jak na taki zakres umowy.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
ktgracz 2011-12-13 22:39   
ktgracz - Profil ktgracz
Ja mam trochę inne zdanie o dotowaniu firm reklamowych, SEO, itd. ale jest dużo ludzi, którzy wierzą w ciemno w gdzieś zasłyszany slogan: reklama dźwignią handlu ;P
kubab222 2011-12-01 12:51   
kubab222 - Profil kubab222
Loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. Bilety na tą trasę w sprzedaży od jutra:)
kubab222 2011-12-01 12:49   
kubab222 - Profil kubab222
Ryanair od 25 marca uruchomi połączenie: Bydgoszcz - Glesgow Prestwick. Czyli widać, że Ryanair dodał nam trasę :)
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama