×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair będzie promował Kujawy
Ryanair wygrał ogłoszony przez województwo kujawsko-pomorskie przetarg na promocję regionu. Zgodnie z umową irlandzki niskokosztowy przewoźnik i Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego za trzyletni kontakt na reklamę województwa, Bydgoszczy oraz Torunia otrzymają niemal 14 mln zł. 

Linia będzie reklamować miasta oraz województwo na stronie internetowej (przez 28 tyg.), w magazynie pokładowym (cztery miesięczniki), na szafkach bagażowych w samolotach (84 tyg.) oraz w rozsyłanym pocztą elektroniczną mailingu. Logo promocyjne ma także być obecne przez 35 miesięcy na dwóch samolotach Ryanaira.

Konsorcjum Ryanaira i TARR było jedynym chętnym, który zgłosił się do przetargu. Umowa obowiązuje do 31 października 2014 r. Województwo zapłaci za promocję 13,8 mln zł. W umowie nie ma mowy o otwieraniu nowych tras z Bydgoszczy. Obecnie Ryanair lata z tego lotniska do Dusseldorfu-Weeze, Londynu-Stansted, Birmingham i Dublina. - Wykonanie reklamy jest w trakcie realizacji i nie mogę potwierdzić, kiedy się pojawi. Co do nowych połączeń na chwilę obecną nie mamy potwierdzonych informacji - mówiła nam w piątek Katarzyna Gaborec, dyrektor marketingu i sprzedaży Ryanaira w Polsce. Jak informuje portal "Latająca Bydgoszcz", pierwszy samolot z promocyjnym napisem już wczoraj (27.11) był w Poznaniu. Ryanair nie gwarantuje, że maszyny będą latać do Bydgoszczy.

Lotnisko pytane o nowe połączenia odsyła do rzeczniczki Urzędu Marszałkowskiego, bo to ta instytucja odpowiada za umowę. Jednak Beata Krzemińska, rzeczniczka samorządu kujawsko-pomorskiego, mówi jednak, że ponieważ połączenia nie są objęte umową, to za negocjacje odpowiada port lotniczy.

Czyli nowych tras na razie - najprawdopodobniej - nie będzie. 14 mln zł z publicznej kiesy to spora inwestycja jak na taki zakres umowy.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie