×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Astraeus Airlines zawiesiły operacjeDziś (21.11) linie Astraeus Airlines, oferujące usługi czarterowe oraz tzw. wet lease, zawiesiły wszystkie swoje operacje ze skutkiem natychmiastowym. Do firmy zostanie wprowadzony zarząd komisaryczny, który zadecyduje o dalszych losach linii.

- Zawieszamy nasze operacje z powodu braku podpisanych umów na sezon zimowy 2011/2012, a także poprzez niższy poziom zysków w minionym sezonie letnim - głosi oficjalne oświadczenie przewoźnika.

- Mieliśmy niezwykłego pecha z kilkoma problemami technicznymi dlatego zarząd nie miał wyjścia jak tylko zawiesić operacje i wprowadzić zarząd komisaryczny do spółki. Oczywiście dołożymy wszelkich starań, aby wszyscy nasi pasażerowie dolecieli do celu - powiedział Hugh Parry, prezes Astraeus Airlines.Warto dodać, że jednym z kapitanów Boeingów 757 w Astraeus był Bruce Dickinson, lider i wokalista zespołu Iron Maiden. To dzięki niemu mogliśmy podziwiać ciekawe malowania B757 podczas światowych tras zespołu. Na czas każdej trasy koncertowej Iron Maiden, jedna z maszyn była malowana w specjalne barwy zespołu oraz otrzymywała przydomek Ed Force One.

- Zdaję sobie sprawę, że to nie jest komfortowa sytuacja dla wielu osób dotkniętych tą sprawą. Skład linii Astraeus to był fantastyczny zespół, który wykonał fantastyczną robotę. Prawdopodobnie najlepszy zespół w tym określonym, lotniczym sektorze - dodał Parry.

Astraeus Airlines są w całości własnością islandzkiej firmy Eignarhaldsfelagid Fengur. Przewoźnik założony został w 2002 roku. Przez flotę linii przewinęło się kilka rodzajów samolotów: Airbusy A320, Boeingi 737-300/-500/-700 oraz B757-200.

Piotr Bożyk
Fot. Terry Wadegość_d88a6 - Profil
gość_d88a6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie