×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qantas: Brak porozumienia ze związkamiAustralijskie linie lotnicze Qantas nie osiągnęły porozumienia z żadnym z trzech największych związków zawodowych. Dziś (21.11) upływa termin, jaki na ustalenie wspólnego stanowiska miały obydwie strony konfliktu. Ponieważ nie uzgodniono także wydłużenia tego terminu, od jutra mediacje będzie prowadzić agencja Fair Work Australia.

Podczas rozmów ze Stowarzyszeniem Australijskich i Międzynarodowych Pilotów (AIPA) oraz ze Związkiem Pracowników Transportu (TWU) Qantas odrzucał prośby o wydłużenie negocjacji, nie widząc szans na osiągnięcie kompromisu. Stowarzyszenie Australijskich Licencjonowanych Inżynierów Lotniczych (ALAEA) nie poprosiło o zmianę terminu.Alan Joyce, szef Qantasa, żałuje, że nie udało się osiągnąć porozumienia w trakcie negocjacji. Dodał jednak, że wydłużanie rozmów nie miało sensu i teraz czas na mediacje Fair Work Australia. W przeciwieństwie do przewoźnika, związki zawodowe od początku były krytyczne wobec roli FWA. 

Pod koniec październik australijska linia w odpowiedzi na strajk pracowników uziemiła całą flotę. Odwołanych zostało 447 lotów, a na decyzji Qantasu ucierpiało niemal 70 tys. pasażerów. Linia zaoferowała im jako rekompensatę łącznie 100 tys. darmowych biletów.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożykgość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie