×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prognoza: 2000 dostaw w Ameryce Łac.W ciągu najbliższych 20 lat w Ameryce Łacińskiej sprzeda się 2028 nowych samolotów o pojemności przekraczającej 100 pasażerów - wynika z nowo opublikowanej Światowej Prognozy Rynkowej (Global Market Forecast) Airbusa.

Według analityków europejskiego producenta, ponad 1600 samolotów będzie maszynami wąskokadłubowymi. Prognoza mówi o 334 samolotach szerokokadłubowych i 41 największych modelach. Łączna wartość maszyn osiągnie niemal 200 mld dolarów.Podstawą takich przewidywań jest szybki rozwój gospodarczy krajów Ameryki Łacińskiej. W ciągu ostatnich lat ekonomie regionu rosną średnio o 5% rocznie. Szacunki mówią, że w ciągu najbliższych 20 lat klasa średnia w tych krajach zwiększy się o 75%.

Airbus zakłada, że roczny wzrost ruchu lotniczego w tym regionie świata osiągnie 6%, a do 2030 r. liczba pasażerów potroi się. Najważniejszym sektorem rynku pozostaną loty krajowe i regionalne (35% udziału), z czego wynika duże zapotrzebowanie na maszyny wąskokadłubowe. Loty do Europy mają stanowić 31% rynku, a do Ameryki Północnej - 25%. 

Dominik Sipiński
Fot. Piotr Bożykgość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie