NordStar Airlines kupują ATR-y 42-600

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
19 listopada 2011 10:45
Reklama

Rosyjskie linie NordStar Airlines zwiększyły zamówienie z dwóch do pięciu maszyn ATR 42-600 z opcjami na kolejne dwa samoloty tego typu. NordStar Airlines zostaną pierwszym operatorem ATR-a wersji -600 w Rosji. Łączna wartość zamówienia szacowana jest na około 132 mln dolarów.

Od maja tego roku przewoźnik użytkuje cztery ATR-y 42-500. Wraz z zamówionymi maszynami NordStar będą użytkować nowoczesną flotę dziewięciu maszyn ATR 42.- Od maja tego roku użytkujemy cztery nowe ATR-y 42-500. Samoloty spełniły nasze oczekiwania w trudnym środowisku pracy regionu krasnojarskiego i północnych części Rosji. Stały się one bardzo popularne wśród naszych pasażerów. Wraz z pojawieniem się nowych maszyn ATR 42-600, będziemy dalej poszerzać naszą ofertę przez dodanie nowych tras i częstotliwości na istniejących rejsach.Nowa kabina ATR-600 "Armonia" dostarczy naszym pasażerom jeszcze większy poziom komfort podróży - powiedział Kirrill Buryy, prezes NordStar Airlines.

Wystrój kabiny "Armonia" został opracowany przez włoski dom projektowy "Giugiaro Design". Wnętrze posiada smukłe, ergonomiczne fotele zaprojektowane tak, aby zapewniały jak najwięcej miejsca i wygody. Zmienione zostały również schowki na bagaż podręczny, pojawiły się nowe panele boczne, a także zmienne i bardziej oszczędne oświetlenie LED.- To jest zawsze ekscytujące, aby zapewnić zamówienia od nowych klientów. Jednak jeszcze bardziej ekscytująca jest możliwość utrzymania obecnych klientów i to zaledwie po kilku miesiącach użytkowania operacyjnego ATR-a przez linie NordStar. Jesteśmy zadowoleni, z wprowadzenia nowych ATR 42-600 na rynek Rosji, który jest bardzo dynamiczny oraz posiadający ogromny potencjał w rozwoju połączeń regionalnych - podsumował Filippo Bagnato, prezes ATR.

Piotr Bożyk
Fot. ATR Media
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama