×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates zamawia 50 B777-300ERBoeing znakomicie rozpoczyna 11. Dubai Airshow. Wraz z linią Emirates ogłosili zamówienie na 50 samolotów Boeing 777-300ER z opcjami na kolejnych 20 maszyn tego typu. Kontrakt opiewa na kwotę 18 mld dolarów, a opcje dla 20 dodatkowych samolotów są szacowane na 8 mld dolarów.Najnowsze zamówienie jest największym, pod względem finansowym, zamówieniem w historii Boeinga, które jednocześnie uczyniło model 777 najlepiej sprzedającym się samolotem producenta w roku 2011. Poprzedni rekord padł w 2005 roku. Wtedy zamówione zostały 154 samoloty. Tegoroczny portfel zamówień B777 to 182 maszyny.

- Niezawodność, wydajności i niskie koszty operacyjne umocniły B777 jako trzon naszej floty - powiedział szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes Emirates Group. - Mamy ambitny plan strategiczny, aby nasza sieć połączeń międzynarodowych stale się rozwijała. Zamówienie kolejnych Boeingów 777 wspiera rozwój floty i połączeń oraz potwierdza nasze zobowiązanie do posiadania nowoczesnej floty w celu zapewnienia komfortu dla pasażerów, a także efektywności operacyjnej - dodał Al Maktoum.
Linie Emirates są największym klientem programu B777. Obecnie we flocie linii znajduje się 95 Boeingów 777 we wszystkich dostępnych wersjach. Pierwszy samolot z rodziny 777 przewoźnik odebrał w 1996 roku. Był to model B777-200.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego zamówienia ponieważ nie tylko podkreśla bieżące zaufanie Emirates w 777, ale także sprawia, że jest to największe pod względem wartości zamówienie Boeinga - powiedział Jim Albaugh, prezes Boeing Commercial Airplanes. - Jako największy operator 777 na świecie, Emirates odegrały ważną rolę w rozwoju tego samolotu, a ich uwagi i sugestie na przestrzeni lat okazały się bezcenne w rozwoju programu 777 - dodał Albaugh.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Media, Piotr Bożykgość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie