×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


OLT Jetair przejmuje Yes Airways?Spółka Amber Gold, właściciel linii lotniczej OLT Jetair, zakupiła pakiet większościowy w czarterowych liniach lotniczych Yes Airways - donosi Gazeta Wyborcza.Jeśli informacje dziennika potwierdzą się, to do floty przewoźnika trafią trzy Airbusy A320, a Yes Airways już niedługo zmieni nazwę na OLT Jetair Charters. Według nieoficjalnych informacji, maszyny miałyby także wykonywać regularne rejsy z Gdańska.- Z naszej strony mogę jedynie potwierdzić, że Amber Gold odkupił udziały jednego z udziałowców (55%) w Yes Airways Sp. z o.o. Na razie nic więcej na temat przyszłości spółki i grupy - powiedział nam Witold Szuk, rzecznik prasowy YES Airways.

Wcześniej spółka Amber Gold nabyła niemieckie linie lotnicze OLT, przejęła także regionalnego przewoźnika Jet Air. Pod nową nazwą, OLT Jetair, wykonuje teraz regularne rejsy ze swoich baz w Gdańsku oraz Bremie. We flocie przewoźnika znajdują się obecnie samoloty Saab 200, ATR 42-300 oraz Jetstream 32 - obsługują one połączenia z polskich portów lotniczych. Maszyny Fokker 100 realizują natomiast rejsy z Bremy. Jeden z tych dwóch samolotów odrzutowych ma trafić w przyszłości do Gdańska, skąd będzie latał na nowych trasach - kierunki mają być ogłoszone już wkrótce.

OLT Jetair oferuje obecnie loty z Gdańska do Berlina, Bremy, Brukseli, Katowic, Hamburga, Pragi, Rzeszowa, Wrocławia oraz Warszawy. Przewoźnik obsługuje także trasy z Warszawy do Rzeszowa oraz Wrocławia, z Rzeszowa do Katowic oraz z Wrocławia do Berlina.

Yes Airways to czarterowe linie lotnicze, które rozpoczęły loty do wakacyjnych kurortów pod koniec kwietnia 2011 roku. Przewoźnik obsługuje loty do Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Jordanii, Kenii, Portugalii, Tunezji oraz Turcji.

Anna Żuchlińska
Fot. OLT Jetair, Keith Burtongość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie