OLT Jetair przejmuje Yes Airways?

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
14 listopada 2011 10:01
25 komentarzy
Reklama

Spółka Amber Gold, właściciel linii lotniczej OLT Jetair, zakupiła pakiet większościowy w czarterowych liniach lotniczych Yes Airways - donosi Gazeta Wyborcza.Jeśli informacje dziennika potwierdzą się, to do floty przewoźnika trafią trzy Airbusy A320, a Yes Airways już niedługo zmieni nazwę na OLT Jetair Charters. Według nieoficjalnych informacji, maszyny miałyby także wykonywać regularne rejsy z Gdańska.- Z naszej strony mogę jedynie potwierdzić, że Amber Gold odkupił udziały jednego z udziałowców (55%) w Yes Airways Sp. z o.o. Na razie nic więcej na temat przyszłości spółki i grupy - powiedział nam Witold Szuk, rzecznik prasowy YES Airways.

Wcześniej spółka Amber Gold nabyła niemieckie linie lotnicze OLT, przejęła także regionalnego przewoźnika Jet Air. Pod nową nazwą, OLT Jetair, wykonuje teraz regularne rejsy ze swoich baz w Gdańsku oraz Bremie. We flocie przewoźnika znajdują się obecnie samoloty Saab 200, ATR 42-300 oraz Jetstream 32 - obsługują one połączenia z polskich portów lotniczych. Maszyny Fokker 100 realizują natomiast rejsy z Bremy. Jeden z tych dwóch samolotów odrzutowych ma trafić w przyszłości do Gdańska, skąd będzie latał na nowych trasach - kierunki mają być ogłoszone już wkrótce.

OLT Jetair oferuje obecnie loty z Gdańska do Berlina, Bremy, Brukseli, Katowic, Hamburga, Pragi, Rzeszowa, Wrocławia oraz Warszawy. Przewoźnik obsługuje także trasy z Warszawy do Rzeszowa oraz Wrocławia, z Rzeszowa do Katowic oraz z Wrocławia do Berlina.

Yes Airways to czarterowe linie lotnicze, które rozpoczęły loty do wakacyjnych kurortów pod koniec kwietnia 2011 roku. Przewoźnik obsługuje loty do Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Jordanii, Kenii, Portugalii, Tunezji oraz Turcji.

Anna Żuchlińska
Fot. OLT Jetair, Keith Burton
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gosc_836a8 2011-11-27 22:36   
gosc_836a8 - Profil gosc_836a8
a miało byc tak fajnie
gosc_16d31 2011-11-18 02:26   
gosc_16d31 - Profil gosc_16d31
Oj, na mieście aż furczy o tym, że GOLDMAN ich rozkłada... Lada chwila pierwsze deyzje nakładające obowiązek wypłat odszkodowań lub cała fala procesów... Czyżby Pan Prezes Ł., który sam na siebie głosuje w rankingach popularności, nie wytrzymał napięcia...? :))
usuniety 2011-11-15 19:16   
usuniety - Profil usuniety
czy ktoś wie jakie są obłożenia na obecnie wykonywanych trasach?
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama