×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Astana rozwija sieć azjatyckąAir Astana planuje silną ekspansję na rynku azjatyckim. Celem linii jest wzmocnienie swojej pozycji w tym rejonie, poprzez zwiększenie częstotliwości lotów na niektórych istniejących już trasach, a także uruchomienie kilku nowych połączeń.

W ciągu kilku tygodni przewoźnik planuje powiększyć swoją flotę. Pierwszym etapem będzie pojawienie się piątego Boeinga 757-200 już w grudniu. Kolejna taka maszyna zawita do linii w styczniu 2012.

Od grudnia Air Astana zwiększy częstotliwość na istniejących trasach dalekodystansowych z Ałma-Aty do Bangkoku, Delhi oraz Kuala Lumpur. Przewoźnik chce pozyskać również Boeinga 767, który wesprze uruchomienie połączenia do Hong Kongu. Na tej trasie linia będzie operować dwa razy w tygodniu, a połączenie wystartuje końcem lutego 2012. Od października 2012 roku będziemy mogli skorzystać raz w tygodniu z połączeń do Ho Chi Minh. Zgodnie z zapowiedziami przewoźnika to nie koniec azjatyckich nowości.Wszystkie dalekodystansowe połączenia będą obsługiwane przez Boeingi 757 oraz 767. Samoloty te posiadają indywidualny system rozrywki w locie, a kabina klasy biznes wyposażona jest w fotele rozkładane do pozycji leżącej.

- Rozszerzenie naszej polityki biznesowej w kierunku Azji to kontynuacja silnego wzrostu ruchu jaki obserwujemy w tej części świata. Zwiększenie częstotliwości istniejących lotów oraz wprowadzanie nowych tras do Hong Kongu i Ho Chi Minh w 2012 roku, odzwierciedla fakt, że Azja odgrywa coraz większą rolę w długofalowym rozwoju Air Astana - - powiedział Peter Foster, prezes Air Astana.

Air Astana obecnie zarządza flotą 25 samolotów: dwoma Boeingami 767-300, czterema B757-200, dziesięcioma Airbusami z rodziny A320, trzema Embraerami E190 oraz sześcioma Fokkerami 50.

Piotr Bożyk
Fot. Air Astanagość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie