×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Embraer: Nowe silniki E-JetówEmbraer wycofał się z pomysłu wejścia na rynek samolotów przewożących 130-160 pasażerów. Brazylijski producent podjął decyzję, że wyposaży starsze modele z rodziny E-Jet w nowe silniki. Zmodernizowane samoloty będą dostępne ok. 2018 r.

Embraer przez długi czas analizował wejście w segment większych samolotów. Oznaczałoby to rozpoczęcie bezpośredniej konkurencji z Airbusem i Boeingiem, i to od decyzji strategicznych tych producentów zależy wybór Embraera. Jak powiedział Paulo Cesar Souza e Silva, szef działu samolotów komercyjnych, ponieważ obydwaj najwięksi producenci samolotów wąskokadłubowych zdecydowali się stworzyć wersje z nowymi silnikami (odpowiednio Airbus A320neo i Boeing 737 MAX), dla Embraera na tym rynku zabrakłoby miejsca.


Nowy wariant E-Jeta z ulepszonymi silnikami pozwoli na umocnienie pozycji lidera w segmencie samolotów 70-130-miejscowych. Embraer nie wykluczył, że równolegle z opracowywaniem nowych silników zaprojektuje wydłużoną wersję samolotu E-195. To obecnie największy pasażerski Embraer.

Nie zdecydowano jeszcze, jaka będzie nazwa nowego wariantu. Embraer nie ujawnia też, kto wyprodukuje silniki. Teraz E-Jety są napędzane jednostkami CF34 produkcji General Electric, ale według Souzy e Silvy, w grę wchodzi także zmiana dostawcy silników. 

Dominik Sipiński
Fot. Embraergość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie