×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Belavia zainteresowana EmbraeramiLinia Belavia wybrała rodzinę samolotów E-Jet Embraera w celu unowocześnienia i zwiększenia możliwości swojej floty. Przed ostatecznym wyborem tych maszyn, białoruski przewoźnik przyglądał się użytkowaniu E-175 w PLL LOT oraz E-190 w Air Astana.

Przewoźnik potwierdził, że modele tych samolotów pasują idealnie do planu rozwoju biznesowego linii na najbliższe lata.

- Wybór tych samolotów to skupianie się zwiększeniu częstotliwości i oferowaniu większej ilości miejsc niż na poszerzaniu naszej sieci połączeń. Obecnie finalizujemy rozmowy z jedną z amerykańskich firm leasingowe. Mamy nadzieję otrzymać dwa nowe Embraery 175 we wrześniu 2012 roku - powiedział Anatolij Gusarov, prezes linii Belavia.Ponadto linia chce złożyć również zamówienie na dwie lub trzy maszyny E-190, z dostawą w 2013 roku. Samoloty te mają wypełnić lukę we flocie pomiędzy Bombardierami CRJ-200 i Boeingami 737.

Obecnie przewoźnik korzysta jeszcze z trzech Tupolewów Tu-154M, ale ze względów ekonomicznych maszyny te zostaną wycofane do połowy 2013 roku.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_3041b - Profil
gość_3041b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie