W grudniu przetarg na pociąg do Modlina

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
17 listopada 2011 13:11
3 komentarze
Reklama

W grudniu ruszy przetarg na budowę torów kolejowych do lotniska w Modlinie - zapowiada marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik. Linia ma być gotowa w 2014 r.

Lotnisko w Modlinie chce przyjąć pierwszych pasażerów w przyszłym roku. Do tego czasu pociągi będą dojeżdżać do istniejącej stacji kolejowej w Modlinie, a na lotnisko dowiozą ich autobusy wahadłowe.

Od stacji kolejowej PKP Modlin i istniejącej bocznicy brakuje ok. 5 km torów. Będą one musiały zostać poprowadzone tak, by ominąć obszar chroniony Natura 2000. W różnych wariantach trasy rozważa się wielo- lub jednopoziomowe skrzyżowanie z drogą krajową 62 oraz stację kolejową na lotnisku podziemną lub naziemną.

Do Modlina mają dojeżdżać pociągi z lotniska Chopina (przez Warszawę Centralną oraz Legionowo) oraz z Warszawy Gdańskiej (przez Legionowo). Do obsługi trasy planowany jest zakup 16 elektrycznych zespołów trakcyjnych.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gosc_8835b 2011-11-18 10:45   
gosc_8835b - Profil gosc_8835b
Klienci czarterów nie mają nic do gadania. Lecą z tego lotniska, z którego chce biuro / przewoźnik. Tak samo jak nie mają wpływu na godzinę rejsów itp. O ile jeszcze przewoźnik (nazwa) w bardzo minimalny sposób wpływa na decyzję zakupu imprezy turystycznej, o tyle ani godzina wylotu ani konkretny port lotniczy nie są kryterium wyboru. Zauważ, że klient kupując wycieczkę nie zna godziny wylotu ani przylotu. Dowiaduje się dopiero później. W przypadku portu będzie tak samo - w biurze powiedzą 'Warszawa' i będzie to albo EPWA albo EPMO.
mietek 2011-11-18 10:31   
mietek - Profil mietek
Wizz sie raczej nie przeniesie, a czartery też raczej nie spadną, bo ludzie nie beda chcieli latać z modlina. Choć część się pewnie przeniesie. Modlin będzie rajem dla francy i, mam nadzieje, innych LCC.
spotter10 2011-11-17 14:16   
spotter10 - Profil spotter10
Jeżeli w przyszłym roku ruch z WAW tanich linii i czarterowych się przeniesie do Modlina, to WAW zanotuje spory spadek obsłużonych pax. Bo WIZZ trochę odprawia, chartery wakacyjne to też łąkomy kąsek.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama