×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar Airways wybrał system Boeing EFFWczoraj (16.11) podczas trwającego Dubai Airshow Boeing poinformował, że Qatar Airways zostaną pierwszym klientem (launch customer) nowego systemu Electronic Flight Folder (EFF). Przewoźnik zainstaluje EFF w całej flocie samolotów Boeing 777.

EFF to aplikacja, która przesyła informacje do pokładowego systemu  Electronic Flight Bag, czyli elektronicznej "torby" zawierającej mapy lotnisk, podejść oraz informacje o wyważaniu samolotu wraz z planami lotu. EFF umożliwia dostęp do najnowszych planów lotu oraz informacji pogodowych. System prowadzi do zmniejszenia i wyeliminowania drukowania dokumentacji lotniczej co znacznie obniży koszty linii lotniczej. Electronic Flight Folder pojawi się na pokładach B777 już w 2012 roku.Qatar Airways planuje również wyposażyć we wspomniany system flotę Boeingów 787. Przewoźnik będzie pierwszą linią lotniczą na świecie, która wdroży system EFF w obydwu modelach samolotów.

- Jesteśmy zadowoleni, że Qatar Airways będzie naszym pierwszym klientem Electronic Flight Folder. Przewoźnik ten jest doskonałym i długoterminowym klientem, który wspiera tego typu innowacje techniczne - powiedział Per Noren, wiceprezes ds. usług informacyjnych Boeing Aviation Services.- Qatar Airways ma przyjemność wziąć udział w rozwoju i wprowadzeniu EFF w całej flocie swoich Boeingów. Nasze linie będą nadal współpracować z Boeingiem w celu dalszego rozwoju systemów oraz aplikacji, które wykorzystują innowacje technologiczne do zwiększenia bezpieczeństwa i efektywności operacyjnej - powiedział Ra'ed Ayoub, wiceprezes Qatar Airways ds. operacyjnych.

Piotr Bożyk
Fot. Strong Pilotgość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie