×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT wynajął Boeinga 767 od AerosvituPolskie Linie Lotnicze LOT podpisały umowę najmu dodatkowego samolotu dalekiego zasięgu B767-300ER z ukraińskim przewoźnikiem Aerosvit.
 
Samolot najęty został na zasadzie tzw. wet lease (z załogą ukraińskiego przewoźnika) na dwa miesięcy do 15 stycznia 2012 roku. Potwierdza to nasze wcześniejsze doniesienia o planach zastąpienia uszkodzonego po awaryjnym lądowaniu SP-LPC. Boeing 767 będzie obsługiwał rejsy LOT-u do Toronto i Hanoi. Pierwszy rejs tej maszyny dla naszego przewoźnika zaplanowany jest 13 listopada na trasie Warszawa - Toronto. Wcześniej LOT informował, że pierwszym rejsem ma być lot do Hanoi 12 listopada.Według PLL LOT konfiguracja najętego Boeinga jest zbliżona do tej w obecnie eksploatowanych samolotach - 23 miejsca w klasie biznes oraz 182 miejsca w klasie ekonomicznej. W rzeczywistości LOT-owskie maszyny posiadają konfigurację 225 miejsc w klasie ekonomicznej i 18 w klasie biznes. Podana konfiguracja ukraińskiego samolotu nie zgadza się również z ilością miejsc podaną na stronie Aerosvitu. Według strony ukraińskiego przewoźnika, samoloty tego typu mają 231 miejsc na pokładzie. 

Obsługa na pokładzie i serwis będą identyczne jak w rejsach samolotów LOT-u. Personel pokładowy Aerosvit zostanie wsparty dwoma pracownikami personelu podkładowego PLL LOT.
 
Aerosvit to wiodąca ukraińska linia lotnicza oferującą około 60 połączeń z 29 państwami, w tym rejsy dalekiego zasięgu do Tajlandii, Chin, Indii, Kanady i USA. Przewoźnik spełnia wszelkie wymogi międzynarodowych przepisów lotniczych i posiada wydawany przez IATA certyfikat IOSA (International Operational Safety Audit).

Piotr Bożyk
Fot. Aerosvitgość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie