Lufthansa zwiększy obecność w Berlinie

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
09 listopada 2011 17:01
39 komentarzy
Reklama

Zbazowanie 15 Airbusów z rodziny A320, znaczący rozwój siatki połączeń oraz inwestycje przekraczające 60 mln euro - tak w skrócie Lufthansa chce umocnić swoją obecność na nowym lotnisku w stolicy Niemiec.

- Otwarcie nowego portu lotniczego Berlin-Brandenburg "Willy Brandt" Airport w czerwcu 2012 roku oznacza nową dynamikę wzrostu i otwiera dodatkowe możliwości rozwoju rynku – powiedział Carsten Spohr, dyrektor generalny Lufthansa Passenger Airlines. - Liczymy na Berlin i dlatego zdecydowaliśmy się ponad proporcjonalnie uczestniczyć w rosnącej przepustowości berlińskiego lotniska – dodał.


Atrakcyjny system taryf

Przewoźnik wprowadzi nowy system taryf, który dodatkowo zwiększy atrakcyjność oferty dla Berlina. Obejmujące wszystkie koszty dodatkowe ceny biletów na rejsy ze stolicy Niemiec na trasach europejskich będą zaczynały się od 49 euro. W opłatach za przeloty w jedną stronę zostaną zawarte: możliwość zbierania mil w programie lojalnościowym Miles&More, bezpłatny przewóz bagażu oraz posiłki serwowane na pokładzie samolotu. 

Wszystkie połączenia przewoźnik zaoferuje w dwóch klasach: biznes i ekonomicznej. Pasażerowie podróżujący Lufthansą będą mogli łączyć wszystkie taryfy z nowego, konkurencyjnego cennika dotyczącego przelotów na trasach europejskic, z opłatami za przeloty oferowane przez całą Grupę Lufthansy oraz partnerów z sojuszu Star Alliance.

Flota 35 samolotów na trasach z Berlina

Nowe lotnisko stanie się bazą dla floty 15 Airbusów z rodziny A320. Znacząco rozszerzy się siatka połączeń przewoźnika, co wygeneruje kilkaset nowych miejsc pracy. Łącznie w celu umocnienia swojej pozycji w stolicy Niemiec linia zainwestuje ponad 60 mln euro. Lufthansa wraz ze swoimi liniami partnerskimi obsługuje około 25 procent spośród 21 mln pasażerów korzystających rocznie z berlińskich lotnisk.Dążąc do znaczącego zwiększenia swojego udziału w lotniczym ruchu pasażerskim w Berlinie, od sezonu letniego 2012 Lufthansa przeznaczy na obsługę tras do i z Berlina łącznie 35 samolotów. Na lotnisku Berlin-Brandenburg zbazowanych zostanie 15 Airbusów z rodziny A320. Łącznie 23 maszyny Airbusa (A319, A320, A321) obsłużą berlińskie połączenia. Uzupełnią one dotychczasową ofertę lotów partnerów Lufthansy – Germanwings, SWISS, Austrian Airlines, Brussels Airlines oraz bmi.

49 kierunków w Europie, na Bliskim Wchodzie i w Ameryce Północnej

Nowy rozkład lotów, który Lufthansa przedstawi wraz z otwarciem nowego lotniska, obejmie Europę, Bliski Wschód i Amerykę Północną. Obecna liczba połączeń zostanie podwojona. Spośród wszystkich lotów przewoźnik zaoferuje bezpośrednie połączenia na 38 trasach europejskich i bliskowschodnich, czyli niemal pięciokrotnie więcej niż obecnie. Przewoźnik zamierza stworzyć rozbudowaną siatkę połączeń zawierającą loty poranne i wieczorne między Berlinem a najważniejszymi europejskimi metropoliami.Wśród nowych kierunków, które dotychczas nie były dostępne z niemieckiej stolicy, znajdą się takie miasta jak Walencja, Bolonia czy Birmingham. W letnim rozkładzie na 2012 rok liczba startów i lądowań w Berlinie wzrośnie o ponad 35 procent - do ponad tysiąca tygodniowo. Nowy rozkład lotów Lufthansy został opracowany tak, aby jak najlepiej sprostać potrzebom klientów podróżujących z Berlina i Brandenburgii. 

Na tę chwilę Lufthansa nie będzie oferowała rejsów do Warszawy. Nasza stolica pozostaje oznaczona jako miasto sojusznika Star Alliance. Jednak nie wykluczone, że przyszłości Lufthansa uzgodni z LOT-em swoją obecność na tej trasie.

Układ lotniska – siedem mostów i trzy wyspy

Nowe lotnisko Berlin-Brandenburg będzie portem lotniczym, na którym znacznie skróci się czas odprawy pasażerów. Lufthansa jako jedyny przewoźnik zaoferuje swoim klientom "wyspę" z dwunastoma stanowiskami do odprawy zlokalizowanymi w holu głównym lotniska.W godzinach szczytu przestrzeń dodatkowo będzie można uzupełnić nawet o 10 dodatkowych stanowisk. Ponadto na lotnisku zainstalowane zostaną 23 automaty do odprawy biletowej, gdzie pasażerowie będą mogli samodzielnie wydrukować swoje karty pokładowe. Samoloty Lufthansy i jej partnerskich linii lotniczych będą obsługiwane przez rękawy tuż przy głównej hali odlotów. Dwie bramki spośród dziewięciu zarezerwowano dla samolotów spoza strefy Schengen.


Ponad 1500 metrów kwadratowych poczekalni dla pasażerów

Lufthansa Business/Senator Lounge, wraz z wydzieloną strefą dla VIP-ów o powierzchni odpowiednio 1585 m2 i 150 m2 , będzie znacznie większa niż funkcjonująca obecnie poczekalnia na lotnisku Tegel. Stanowiska do odprawy pasażerów podróżujących w pierwszej klasie oraz posiadaczy statusu Senator lub HON Circle w programie Miles&More będą znacznie większe i wygodniejsze niż dotychczas. W przyszłości, klienci klasy biznesowej będą mogli cieszyć się dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak lobby o powierzchni 100 metrów kw. z czterema stanowiskami do odprawy przeznaczonymi wyłącznie do obsługi tej grupy pasażerów.

Dlaczego Berlin?

Z ponad 8,2 mln odwiedzających w 2010 roku Berlin jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych, jak również trzecim największym konferencyjno-wystawienniczym miastem na świecie. Berlin to wyjątkowa metropolia, nieustannie oferująca odwiedzającym nowe doświadczenia.Jego różnorodność i nieskończone możliwości niezmiennie zachwycają turystów z całego świata. Berlin wyznacza kierunki zarówno jeśli chodzi o zwiedzanie, jak też alternatywną sztukę, galerie, restauracje dla smakoszy, muzykę czy modę. Legendarne życie nocne, atrakcyjne oferty dla miłośników zakupów i wyjątkowa historia, łącząca w sobie przeszłość wschodniej i zachodniej Europy, sprawiają, że Berlin jest tak popularny, jak nigdy przedtem. Niemiecka stolica może pochwalić się większym wzrostem liczby odwiedzających niż Paryż, Londyn czy nawet Nowy Jork.Chcąc zainspirować międzynarodowych gości do odwiedzania Berlina, Lufthansa rozpoczęła współpracę z licznymi instytucjami kultury, sztuki, mody oraz lokalami gastronomicznymi.Berlin jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów w Europie. Miasto dysponuje też doskonałymi warunkami dla rozwoju działalności gospodarczej, oferując ultranowoczesną infrastrukturę telekomunikacyjną, dostęp do wykwalifikowanych pracowników oraz ośrodków badawczo-rozwojowych i akademickich.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama
Komentowanie tego wątku zostało wyłączone.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama