×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


BAS chce kupić serbskie linie JAT
Firma Baltic Aviation Systems (BAS) złożyła ofertę zakupu borykających się z poważnymi problemami finansowymi serbskich linii lotniczych JAT. Przewoźnika, który obecnie należy do państwa, przez długi czas nikt nie chciał zakupić. Rząd Serbii wielokrotnie przedłużał termin składania ofert. 

- Stoimy na stanowisku, że JAT powinien być zrestrukturyzowany i zreformowany z partnerem strategicznym lub bez niego - powiedział Milutin Mrkonjic, serbski minister infrastruktury, cytowany przez Reutersa. 

Ostateczne rozmowy z łotewskim inwestorem powinny odbyć się w grudniu. Mrkonjic podkreśla, że nawet jeśli zakończą się one fiaskiem, to Serbia utworzy nowego przewoźnika narodowego, wolnego od wielomilionowego długu.

BAS (oryg. Baltijas Aviacijas Sistemas) to większościowy udziałowiec w łotewskiej linii Air Baltic. Po sporze o dokapitalizowanie z państwem, które jest mniejszościowym udziałowcem, ze stanowiska szefa linii odszedł prezes BAS-u, Bertolt Flick. Decyzja o inwestycji w serbską linię może świadczyć o przyjętej strategii przeniesienie lub rozszerzenia działalności na nowy region w Europie. 

Dominik Sipińskigość_6f0f1 - Profil
gość_6f0f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie