×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy, nowy A320 dla Lao Airlines
Lao Airlines, narodowe linie państwa Laos, odebrały pierwszego, nowego Airbusa A320 stając się tym samym nowym klientem tego modelu. Druga z zamówionych maszyn dotrze do przewoźnika w grudniu 2011 roku. Kupione samoloty pierwotnie były przeznaczone dla libijskiego przewoźnika Afriqiyah Airways. Jednak z powodu zmian politycznych linia zrezygnowała z ich odbioru. Wartość umowy opiewa na kwotę 95 mln dolarów.Maszyny będą obsługiwać połączenia z Vientiane, stolicy Laos, do kluczowych miast w Azji Południowo-Wschodniej, w tym Bangkoku i Singapuru. Napędzane będą silnikami CFM56 firmy CFM International, a ich komfortowa kabina wyposażona będzie w 126 foteli w klasie ekonomicznej oraz 16 foteli klasy biznes.

- A320 wprowadzą nowy poziom usług oraz pozwolą rozszerzyć naszą międzynarodową siatkę połączeń
- powiedział Somphone Douangdara, prezes Lao Airlines. - W nawiązaniu do najwyższych standardów komfortu w locie, Lao Airlines skorzystają również z bardzo niskich kosztów eksploatacji oferowanych przez te nowoczesne i oszczędne samoloty - dodał.

Flota przewoźnika składała się do tej pory z ośmiu samolotów turbośmigłowych; czterech maszyn ATR-72 oraz czterech Xian MA60. Do końca roku flota linii powiększy się o Airbusa A320, a także o mniejszy model A319. W 2012 roku spodziewane są dostawy dwóch pierwszych chińskich samolotów Comac ARJ21-700.

Piotr Bożyk
Fot. Sylvain Gourheugość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie