Helsinki: Swissport obsłuży Finnaira

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
08 listopada 2011 18:12
Reklama

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Finnair i Swissport podpisali porozumienie na mocy którego szwajcarska firma przejmie świadczenie usług handlingowych dla fińskiego przewoźnika na lotnisku w Helsinkach. Pięcioletni kontrakt wejdzie w życie 1 grudnia 2011 roku. Obecnie usługi lotniskowe dla Finnaira świadczy firma Barona Handling.

- Naszym celem jest dalsza poprawa jakości,a także efektywności kosztowej obsługi lotniskowej. Swissport jest globalnym graczem z dużym doświadczeniem w obsłudze naziemnej na wielu lotniskach na całym świecie - powiedział Mika Vehviläinen, prezes Finnair.Renegocjacja umów jest elementem strategii zmian strukturalnych W Finnair, które mają pozwolić na znaczne oszczędności przy jednoczesnej poprawie jakości świadczonych usług. Do roku 2020 roku celem linii Finnair jest podwojenie ruchu do Azji z 74 lotów tygodniowo do 140.

Firma Swissport International Ltd jest światowym liderem w dziedzinie obsługi naziemnej sektora lotniczego. Świadczy usługi dla około 100 milionów pasażerów w imieniu 650 klientów. Zatrudnia około 35 tys. pracowników w 36 krajach na pięciu kontynentach.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama