×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus: Dział samolotów korporacyjnychRosnąca baza klientów i operatorów oraz zwiększające się obroty sprawiły, że Airbus stworzył nowy dział dedykowany odrzutowcom korporacyjnym, Airbus Corporate Jets, co umożliwi lepsze reagowanie na jej potrzeby związane z działalnością w tym zakresie.

Pod szyldem Airbus Corporate Jets, w jednej wewnętrznej jednostce, zgromadzone zostaną działania komercyjne, programy oraz wsparcie techniczne. Będzie ona jednocześnie połączona bezpośrednio z Corporate Jet Centre, spółką zależną firmy Airbus zajmującą się wyposażeniem kabin i stanowiącą część globalnej sieci autoryzowanych centrów wykończenia kabin.Firma Airbus sprzedała swoje pierwsze odrzutowce korporacyjne w połowie lat 80-tych, a w roku 1997 wypuściła na rynek korporacyjną wersję pasażerskiego modelu A319, który teraz nosi nazwę Airbus ACJ319. Dziś firma Airbus oferuje najnowocześniejszą i najwszechstronniejszą rodzinę odrzutowców korporacyjnych, poczynając od Airbusa ACJ318 aż po ACJ380, oferując firmom, osobom prywatnym i rządom państw modele samolotów spełniające ich oczekiwania co do wygody podróży i wielkości.

Airbus zamierza również zainwestować dodatkowe środki w jednostkę biznesową Airbus Corporate Jets, w tym rozszerzenie jej obecności na kluczowych rynkach. Jednocześnie dział ten zyska dodatkowy potencjał w zakresie udoskonalania zarówno produktów, jak i usług.

ACJ318, ACJ319 i ACJ320 to nowa propozycja dla najbardziej ekskluzywnego segmentu rynku dużych odrzutowców korporacyjnych, ponieważ ich kabiny są około dwa razy szersze, niż w tradycyjnych samolotach biznesowych oraz dlatego, że są one niezrównane w zakresie wygód, jak i komfortu pracy biurowej na pokładzie samolotu.Oferują one dodatkową przestrzeń i większą wygodę w samolocie o tej samej długości i rozpiętości skrzydeł, co konkurencyjne samoloty biznesowe. Są one także zdolne do startu i lądowania na tych samych dystansach. Airbus oferuje również samoloty szerokokadłubowe w wersji VIP dla tych klientów, którzy chcą przewozić więcej pasażerów na większe odległości. Są one również wygodniejsze i przestronniejsze, a ich zasięg pozwala im na bezpośredni przelot w dowolne miejsce na świecie.  Odrzutowce korporacyjne Airbus to jedyne samoloty dyspozycyjne latające na wszystkich kontynentach, łącznie z Antarktydą.

Warto również dodać, że Comlux Aviation Group podpisała ostatnio zobowiązanie do zakupu korporacyjnego Airbusa ACJ321. Tym samym jest to pierwsze zamówienie na A321 w wersji korporacyjnej.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie