×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Berlin opóźnia nowe samoloty
Niemieckie linie lotnicze Air Berlin opóźniają dostawy nowych samolotów. Jak wynika z informacji podawanych przez niemieckie media, przewoźnik z główną bazą w stolicy Niemiec chce przełożyć otrzymanie maszyn typów Boeing 737NG i Airbus A320 z lat 2012-13 na 2015-16. 

Początkowo Air Berlin planował dodać w dwóch najbliższych latach 50 maszyn do swojej floty. Obecnie przewoźnik chce zmniejszyć tę liczbę do 31, a na późniejszy termin przełożone zostaną dostawy 11 samolotów Airbus A320 i 8 Boeingów 737NG. Opóźnienie dostaw jest częścią programu restrukturyzacji finansów o nazwie Shape and Size. Air Berlin w sierpniu rozpoczął działania, dzięki którym chce zaoszczędzić ok. 200 mln euro. Do sezonu letniego przyszłego roku flota linii zmniejszy się ze 170 do 152 maszyn. 

Mimo problemów berliński przewoźnik nie zaniechuje rozwoju na nowych trasach. Niedawno Air Berlin zapowiedział uruchomienie rejsów do Los Angeles, a także powrót na trasy pomiędzy Berlinem a Gdańskiem

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożykgość_08231 - Profil
gość_08231
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie