×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy 747-8F dla British Airways
Linia Atlas Air odebrała pierwszego Boeinga 747-8F w wersji cargo. Jest to pierwszy z dziewięciu egzemplarzy zamówionych przez przewoźnika. Na podstawie pięcioletniej umowy leasingowej, nowy samolot będzie eksploatowany przez spółkę zależną Global Supply Systems (GSS) dla British Airways World Cargo.

- Atlas Air od bardzo dawna wyczekiwała dostawy pierwszego 747-8F. Cieszy nas fakt, że będzie on służyć naszemu wieloletniemu partnerowi, British Airways World Cargo - powiedział William J. Flynn, prezes Atlas Air.

W ramach umowy leasingowej pomiędzy GSS a British Airways World Cargo, trzy maszyny 748-8F będą obsługiwać trasy dalekiego zasięgu, do Azji, Afryki, Indii oraz Stanów Zjednoczonych.- Dodanie tych samolotów do floty jest ważnym krokiem w naszej strategii rozwoju - powiedziała Jude Winstanley, wiceprezes IAG Cargo. - 747-8F zapewni nam lepsze osiągi w zakresie ładowności, wydajności paliwowej, kosztów operacyjnych oraz zgodność z wymogami dotyczącymi ochrony środowiska - dodała Winstanley.

Nowy model Boeinga, 747-8F ma 76,3 metra długości i jest o 5,6 metrów dłuższym niż jego poprzednik 747-400F. Przedłużenie kadłuba pozwala na załadowanie o 16% więcej ładunku cargo nich dotychczas. Maszyna napędzana jest silniki General Electric GEnx-2B.

- B747-8F wzmocni pozycję tych firm na światowym rynku cargo - powiedział Kevin Schemm, wiceprezes Boeinga ds. sprzedaży leasingowej. - Ten samolot cechuje się niezrównanymi osiągami w zakresie wydajności i obniżania kosztów operacyjnych, w tym zużycia paliwa oraz niższą emisją CO2 do atmosfery, w porównaniu do modelu 747-400, który będzie sukcesywnie zastępować - dodał Schemm.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie