Zacięty bój o BMI wciąż trwa

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
04 listopada 2011 16:00
Reklama

Dziś (4.11) International Airlines Group (IAG) zgodziła się na zasady zakupu British Midland International (bmi) przedstawione przez Lufthansę. Po tej deklaracji linia Virgin Atlantic Airways, zapowiedziała, że złoży korzystniejszą ofertę niż IAG.

- Od kilku dni spotykamy się z przedstawicielami Lufthansy i rozmawiamy o następnym etapie zakup. Jesteśmy bardzo zainteresowani nabyciem przewoźnika bmi - głosi oficjalny komunikat Virgin Atlantic.Biorąc pod uwagę wyczerpane możliwości lotniska Heathrow w Londynie oraz zależność od istniejących slotów, przejęcie linii bmi przez IAG czyli de facto przez British Airways i Iberię miałoby negatywny wpływ na konkurencję.

- Linie British Airways są już zbyt dominujące na lotnisku Heathrow. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym faktem. Mamy nadzieję, że odpowiednie organy postawione do ochrony konkurencji przyjrzą się tej sprawie. Zakup bmi przez British Airways byłby bardzo niekorzystny dla konsumentów i konkurencji - możemy przeczytać w komunikacie Virgin Atlantic.

Źródło zbliżone do negocjatorów potwierdziło portalowi Flightglobal, że Lufthansa odpowiedziała na najnowszą ofertę Virgin Atlantic złożoną kilka godzin temu. Przewoźnicy spotkają się na rozmowach w najbliższy poniedziałek.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama