×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zacięty bój o BMI wciąż trwa
Dziś (4.11) International Airlines Group (IAG) zgodziła się na zasady zakupu British Midland International (bmi) przedstawione przez Lufthansę. Po tej deklaracji linia Virgin Atlantic Airways, zapowiedziała, że złoży korzystniejszą ofertę niż IAG.

- Od kilku dni spotykamy się z przedstawicielami Lufthansy i rozmawiamy o następnym etapie zakup. Jesteśmy bardzo zainteresowani nabyciem przewoźnika bmi - głosi oficjalny komunikat Virgin Atlantic.Biorąc pod uwagę wyczerpane możliwości lotniska Heathrow w Londynie oraz zależność od istniejących slotów, przejęcie linii bmi przez IAG czyli de facto przez British Airways i Iberię miałoby negatywny wpływ na konkurencję.

- Linie British Airways są już zbyt dominujące na lotnisku Heathrow. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym faktem. Mamy nadzieję, że odpowiednie organy postawione do ochrony konkurencji przyjrzą się tej sprawie. Zakup bmi przez British Airways byłby bardzo niekorzystny dla konsumentów i konkurencji - możemy przeczytać w komunikacie Virgin Atlantic.

Źródło zbliżone do negocjatorów potwierdziło portalowi Flightglobal, że Lufthansa odpowiedziała na najnowszą ofertę Virgin Atlantic złożoną kilka godzin temu. Przewoźnicy spotkają się na rozmowach w najbliższy poniedziałek.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_92933 - Profil
gość_92933
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie