×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin zyska dzięki emisji obligacji
Kolejny port lotniczy zdecydował się na emisje obligacji. Tym razem na to dodatkowe źródło finansowania postawił zarząd Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin.

Bankiem, który zajmie się organizacją całego przedsięwzięcia będzie Pekao SA. Podpisana wczoraj (3.11) umowa misyjna na kwotę 150 mln złotych zakłada wielokrotne emisje obligacji w latach 2011-2012. Natomiast termin wykupienia papierów dłużnych upływać będzie we wrześniu 2020 roku.

- Dla Lotniska Warszawa - Modlin emisja obligacji oznacza domknięcie finansowania realizowanej inwestycji, dzięki której w czerwcu 2012 roku Warszawa i Mazowsze zyskają nowy port lotniczy –  skomentował Piotr Okienczyc, prezes zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Sp. z o.o.

Wspomniane przez prezesa inwestycje to m.in budowa terminala pasażerskiego, płaszczyzn postoju samolotów czy lotniskowej infrastruktury drogowej.

Justyna Żyła
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_6f0f1 - Profil
gość_6f0f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie