Modlin zyska dzięki emisji obligacji

04 listopada 2011 15:52
Reklama

Kolejny port lotniczy zdecydował się na emisje obligacji. Tym razem na to dodatkowe źródło finansowania postawił zarząd Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin.

Bankiem, który zajmie się organizacją całego przedsięwzięcia będzie Pekao SA. Podpisana wczoraj (3.11) umowa misyjna na kwotę 150 mln złotych zakłada wielokrotne emisje obligacji w latach 2011-2012. Natomiast termin wykupienia papierów dłużnych upływać będzie we wrześniu 2020 roku.

- Dla Lotniska Warszawa - Modlin emisja obligacji oznacza domknięcie finansowania realizowanej inwestycji, dzięki której w czerwcu 2012 roku Warszawa i Mazowsze zyskają nowy port lotniczy – skomentował Piotr Okienczyc, prezes zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Sp. z o.o.

Wspomniane przez prezesa inwestycje to m.in budowa terminala pasażerskiego, płaszczyzn postoju samolotów czy lotniskowej infrastruktury drogowej.

Justyna Żyła
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama