×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qantas: Kolejny problem z A380
Dziś (4.11) Airbus A380 linii Qantas lecący z Singapuru do Londynu musiał awaryjnie lądować w Dubaju. Powodem były problemy z olejem w jednym silników. Zgodnie z procedurą załoga wyłączyła silnik numer cztery i lądowała awaryjnie na lotnisku w Dubaju.

Samolot wystartował z singapurskiego lotniska Changi około 1 w nocy czasu lokalnego. Półtorej godziny po starcie z Singapuru, załoga rejsu QF31 zauważyła, że w jednym z silników Rolls-Royce Trent 900 nastąpiło zmniejszenie ilości oleju po czym wyłączyła go z użycia. Na pokładzie znajdowało się 258 pasażerów i 25 członków załogi.To nie pierwszy przypadek kiedy A380 linii Qantas miał problemy z silnikiem  Trent 900 jest. Rok temu, również 4 listopada Airbus o rejestracji VH-QQA stracił jeden z silników z powodu wycieku oleju i wybuchu jaki nastąpił tuż po nim.

W lutym tego roku, wyciek oleju z silnika Trent 900 został uznany za przyczynę częściowej utraty zasilania przez maszynę A380 (VH-QQC).

Pierwszy incydent linii Qantas doprowadził do inspekcji wszystkich samolotów Airbus A380 posiadających silniki Rolls-Royce Trent 900. 53 jednostki napędowe zostały usunięte z eksploatacji.

Piotr Bożyk
Fot. Qantasgość_6ef1b - Profil
gość_6ef1b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie