×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Awaryjne lądowanie Boeinga 737 LOT-u
Boeing 737-400 LOT-u awaryjnie lądował po problemach z rozszczelnioną szybą w kokpicie. Problem wystąpił po starcie z Warszawy. Kapitan usłyszał w kokpicie szum i zdecydował się na powrót do Warszawy. Prawdopodobnie powodem była niedomknięta szyba. 

Szum w kokpicie spowodował chwilowe problemy z łącznością radiową. Załoga samolotu nie prosiła o awaryjne lądowanie, procedurę zdecydowała się uruchomić służba kontroli ruchu lotniczego. 

Problemy nastąpiły podczas rejsu LO 233 z Warszawy do Brukseli. 

Jak powiedział nam Leszek Chorzewski, rzecznik PLL LOT, samolot przeszedł szybki przegląd i jego zdolność do lotu została potwierdzona. Maszyna wystartowała ponownie z ok. godzinnym opóźnieniem o godzinie 21. Rejs wykonywał samolot o znakach rejestracyjnych SP-LLK. Jest to Boeing 737-4Q8 wyprodukowany w 1993 r. Maszyna ma zatem ok. 18,5 roku. Samolot latał w linach: Turkish Airlines, Futura International, Pharaoh Airlines, Virgin Blue Airlines, Air One, potem trafił do Centralwings, skąd w kwietniu 2009 r. przeszedł do LOT-u. Maszyna należy do floty LOT Charters.

Dominik Sipińskigość_08231 - Profil
gość_08231
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie