×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


100. Embraer na chińskim rynku
Embraer dostarczył 100. samolot na chiński rynek. Jubileuszowym samolotem został Embraer E190 dla China Southern Airlines. Warto dodać, że to kolejny jubileuszowy samolot odebrany przez tę linię. W minionych miesiącach liniom China Southern dostarczono 800. samolot rodziny E-Jet.

Brazylijski producent dostarczył pierwszego Embraera do Chin w 2000 roku. Obecnie w tym kraju dzisięć linii lotniczych użytkuje 97 samolotów pasażerskich oraz trzy maszyny biznesowe.- Kolejny kamień milowy pokazuje duży rozwój regionalnego lotnictwa w Chinach w ciągu ostatnich kilku lat. Jesteśmy dumni, że część wysiłków na rzecz promowania lotnictwa przypada również Embraerowi - powiedział Guan Dongyuan, prezes Embraer China.

W tym roku producent otrzymał 35 zamówień od chińskich przewoźników, przez co łączna liczba zamówionych Embraerów wzrosła do 150 maszyn.

Linia Tianjin Airlines, która lata na 25 maszynach ERJ-145 oraz 39 samolotach E190, posiada autoryzowane centrum serwisowe dla komercyjnych Embraerów. Natomiast w Hong Kongu linia Metrojet zapewnia utrzymanie techniczne dla modeli biznesowych tj. Legacy 600/650 oraz Lineage 1000.

Piotr Bożyk
Fot. Embraer Mediagość_9d3cb - Profil
gość_9d3cb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie