×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Możliwe duże opóźnienia w Monachium
Z powodu wypadnięcia samolotu B777-300ER linii Singapore Airlines w Monachium, spodziewane są duże opóźnienia w ruchu lotniczym. Według najnowszych informacji zamknięta jest południowa droga startowa o oznaczeniu 08R/26L co powoduje ograniczenie przepustowości portu.

Samolot 777-300ER (9V-SWQ), wykonujący rejs SQ327 z Manchesteru wylądował na pasie startowym 08R około 12:14. Niestety po przyziemieniu maszyna nie wyhamowała i zatrzymała się poza pasem startowym. Pasażerowie Boeinga zostali ewakuowani z samolotu przy użyciu schodów.

Linie Singapore Airlines potwierdziły zdarzenie. Na pokładzie znajdowało się 158 osób. Samolot miał odlecieć z Monachium do Singapuru o godzinie 13:10.


Boeing 777-300ER linii Singapore Airlines

Operator lotniska w Monachium powiedział, że załoga nie przekazywała żadnych informacji o problemach do kontroli ruchu lotniczego podczas podejścia. Dane meteorologiczne dla lotniska w chwili wypadku to ograniczona widoczność z niską podstawą chmur.

Incydent został sklasyfikowany jako poważny co jest równoznaczne z wszczęciem dochodzenia.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie