×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair doceniony za ekologię
Projekt Carbon Disclosure (CDP) to jedyny na świecie globalny system sprawozdawczy dotyczący zmiany klimatu. W ramach projektu linie Finnair zostały docenione za znaczne zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, poprawę sprawozdawczości i uwzględnianie strategicznego ryzyka biznesowego związanego ze zmianą klimatu. W sprawozdaniu CDP dla regionu skandynawskiego z 2011 roku linie Finnair uzyskały najwyższy wynik spośród wszystkich linii lotniczych z tego regionu.

Finnair otrzymał 76 punktów na 100 możliwych. Wynik przekraczający 70 punktów zalicza firmę do kategorii przedsiębiorstw świadomie zapobiegających skutkom zmiany klimatu. Według sprawozdania w takich firmach kierownictwo jest świadome powiązań między kwestiami biznesowymi a zmianą klimatu oraz w swojej podstawowej działalności uwzględnia ryzyko i szanse związane ze zmianą klimatu.

Sprawozdanie CDP wyróżniło linie Finnair za promowanie biopaliw oraz znaczne redukcje emisji wśród swoich biur podróży. Wkrótce ukażą się także sprawozdania CDP dotyczące innych części świata.

- To naprawdę duży krok do przodu – powiedział Kati Ihamäki, wiceprezes Finnair ds. zrównoważonego rozwoju. - To wyraźny sygnał, że jesteśmy na właściwej drodze do obniżenia emisji w perspektywie długoterminowej, a gdy wkrótce przystąpimy do systemów handlu uprawnieniami do emisji, zdobędziemy przewagę konkurencyjną -dodał.Od 1999 roku linie Finnair zmniejszyły poziom swoich emisji na jednego pasażera o 25%. Do 2017 roku przewoźnik zamierza obniżyć emisje o kolejne 24% w porównaniu z poziomem z 2009 roku. Aby osiągnąć ostateczny cel w postaci lotnictwa neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla, linie Finnair stosują strategię opartą na czterech filarach: postępie technologicznym, usprawnieniu działań, rozwoju infrastruktury oraz wsparciu globalnego systemu handlu uprawnieniami do emisji.

W projekcie Carbon Disclosure prowadzonym przez niezależną organizację pozarządową bierze udział ponad 3000 organizacji z 60 krajów. Przedsiębiorstwa te udostępniają swoje wyniki związane z emisją gazów cieplarnianych, gospodarką wodną i realizacją strategii dotyczących zmiany klimatu.

- W tym roku informacje zebrane od przedsiębiorstw stanowią bogaty zbiór przykładów innowacji – powiedziała Amanda Haworth Wiklund, dyrektor CDP ds. regionu skandynawskiego. - Firmy skandynawskie pokazują, że przy wykorzystaniu mniejszej ilości energii i cennych zasobów naturalnych można otrzymać wysokiej jakości produkty - dodała.

Linie Finnair po raz pierwszy wzięły udział w projekcie CDP w 2007 roku.

Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie