×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Suchoj: Dodatkowa certyfikacja SSJ100
Samolot Suchoj SuperJet 100 (SSJ100) pomyślnie przeszedł dodatkowe testy certyfikacyjne polegające na rozszerzeniu warunków eksploatacji o wysoko położone lotniska. Do prób użyto maszyny SSJ100 o rejestracji 95004. Wszystkie testy odbyły się na lotnisku w meksykańskim mieście Toluca. Wspomniany port lotniczy znajduje się na wysokości 2580 metrów nad poziomem morza.Próby naziemne oraz w locie wykazały prawidłowe funkcjonowanie wszystkich systemów samolotu: wyposażenia, silników, APU oraz potwierdziły przygotowanie samolotu do startu i lądowań na wysoko położonych terenach.

Podczas testów w Meksyku samolot SSJ100 został również zaprezentowany prezesowi linii Interjet Airlines. Ten meksykański przewoźnik w styczniu 2011 zamówił 15 samolotów Suchoj SuperJet 100.

Raport na temat zakończonych operacji na wysoko położonych lotniskach jest już w ostatniej fazie przygotowań. Wkrótce zostanie przedstawiony w Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym (MAK) celem zarejestrowania oraz otrzymania dodatkowych wpisów certyfikacyjnych dla typu SSJ100.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_92933 - Profil
gość_92933
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie