×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UE poprawia bezpieczeństwo latania
Komisja Europejska opublikowała raport na temat poprawy zarządzania bezpieczeństwem lotnictwa w Europie. Celem jest uczynienie ze Starego Kontynentu najbezpieczniejszego lotniczo obszaru świata.

- Jeśli chcemy dalej poprawiać bezpieczeństwo, nie możemy jedynie regulować. Musimy przyjąć pro-aktywną postawę, system oparty na dowodach i podejmować akcje zapobiegające niepożądanych zdarzeniom - podkreślił Siim Kallas, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej odpowiedzialny za transport. 

Według raport KE dotychczasowe podejście oparte na regulacjach i wyciąganiu lekcji z katastrof i incydentów wyczerpało się. Był to skuteczny sposób, by w przeszłości uczynić lotnictwo najbezpieczniejszym sposobem podróżowania, ale teraz niezbędne jest bardziej pro-aktywne podejście. Wobec rosnącego skomplikowania międzynarodowego lotnictwa konieczna jest szczegółowa analiza danych o bezpieczeństwie, by móc przewidywać i zapobiegać ryzykom.

W raporcie znalazło się dziesięć propozycji konkretnych działań. Jedną z nich jest wprowadzenie nowego prawa, które zmieniałoby wymagania dotyczące raportowania niebezpiecznych sytuacji. Inną propozycją jest stworzenie aktualizowanego corocznie "Planu Bezpieczeństwa Lotnictwa Europejskiego". Jego zadaniem byłoby nie tylko wyznaczanie zasad, ale również informowanie obywateli UE o aktualnym stanie bezpieczeństwa w powietrzu. 

Dominik Sipińskigość_c496c - Profil
gość_c496c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie