×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UE i Sri Lanka podpisały porozumienie
Unia Europejska i Sri Lanka podpisały wczoraj (27.10) w Kolombo porozumienie o współpracy w dziedzinie lotnictwa. Umowa przywróci podstawy do rozwoju stosunków pomiędzy stronami w przyszłości.

Umowa jest tzw. porozumieniem horyzontalnym, które zapewnia podstawę prawną dla 15 istniejących porozumień bilateralnych pomiędzy państwami członkowskimi Unii a Demokratyczno-Socjalistyczną Republiką Sri Lanki. Dzięki podpisanemu porozumieniu zapewniona zostanie zgodność obowiązujących umów z prawem unijnym. 

Najważniejszym osiągnięciem jest zniesienie tzw. ograniczeń narodowych. Oznacza to, że każdy unijny przewoźnik będzie mógł teraz latać ze Sri Lanki do dowolnego państwa UE. Zezwolenie to dotyczy jednak wyłącznie tych państw, które mają już podpisaną umową dwustronną z państwem położonym na wyspie u południowego wybrzeża Indii.

Polska podpisała ze Sri Lanką umowę dwustronną w 1982 roku.

Obecnie tylko sześć państw UE ma bezpośrednie połączenie lotnicze ze Sri Lanką. To Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia i Wielka Brytania. W 2010 r. pomiędzy obszarem UE a Sri Lanką łącznie podróżowało 380 tys. pasażerów. Stanowiło to wzrost o 11% w stosunku do poprzedniego roku. 

Dominik Sipińskigość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie