×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UTAir chce pozyskać 10 Boeingów 767
Ekspansja flotowa rosyjskich przewoźników trwa na dobre. UTair Aviation chce rozpocząć nabywanie szerokokadłubowych Boeingów 767 już w przyszłym roku. Linia nie zdradza czy będą to nowe samoloty, ale według przedstawicieli branży część samolotów będzie używana, a cześć może zostać zamówiona u producenta ze względu na dość krótki czas oczekiwania.

- Na chwilę obecną potrzebujemy około dziewięciu lub dziesięciu takich maszyn - powiedział Andrey Martirosov, prezes UTair. - Plany omawiane są przez dział inwestycji naszej linii. Nie jestem w stanie powiedzieć czy będziemy pozyskiwać używane samoloty czy też złożymy zamówienia na nowe. Decyzję ogłosimy wkrótce - dodał. Martirosov.Według wstępnych planów przewoźnika dwie maszyny B767 mają obsługiwać rynek czarterowy. Chodzi przede wszystkim o rejsy do Tajlandii, Egiptu i Chin. Kolejne samoloty zostaną wykorzystane do lotów regularnych. Nieoficjalnie mówi się, że przewoźnik chce otworzyć nowe trasy do Ameryki Północnej i Środkowej.

To nie koniec planów flotowych przewoźnika. W najbliższym czasie linia planuje pozyskanie kolejnych ATR 42. Decyzja również ma zapaść wkrótce. Obecna flota UTair składa się z 80 samolotów w skład której wchodzą maszyny ATR (-42, -72), Boeingi 737 (-400, -500, -800), 757, samoloty CRJ-200 oraz dwa Tupolewy Tu-154.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie