×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łódz: Radni spłacą dług lotniska?Radni miasta Łódź zdecydowali o przeznaczeniu z budżetu 3,2 mln zł dla łódzkiego portu lotniczego. Decyzja ta jest odpowiedzią na złożony przez firmę Remo-Bud wniosek o ogłoszenie upadłości portu.

- To, że lotnisko jest winne firmie pieniądze jest bezsprzeczne – twierdzi Mateusz Walasek, przewodniczący klubu radnych PO.

Jednak określenie sumy zadłużenia nie jest już takie proste. Remo-Bud twierdzi, ze lotnisko jest winne mu ok. 9-10 mln złotych, natomiast władze portu obliczyły, że kwota ta jest trzykrotnie niższa.

- Prowadzimy inwentaryzację prac wykonanych przez firmę Remo-Bud- komentuje Przemysław Nowak, prezes łódzkiego lotniska.

Dodaje on, że pieniądze z budżetu miasta przeznaczy na bieżącą działalność portu oraz spłatę zobowiązań wobec Remo-Budu. Prezes zapewnia również, że władze lotniska próbowały zawrzeć ugodę z wykonawcą w sprawie niezapłaconych faktur. Jednak ostatecznie do porozumienia nie doszło.

- Ugoda została podpisana przez obie strony i na jej podstawie Remo-Bud miał wycofać do ubiegłego piątku z sądu wniosek o upadłość lotniska. Jednak nadzorca sądowy zabronił Remo-Budowi wywiązania się z tego porozumienia. Wniosek o ogłoszenie upadłości lotniska jest nadal w sądzie. Czujemy się oszukani przez Remo-Bud, ponieważ podpisane zostało porozumienie, z którego firma się po prostu nie wywiązała - komentuje prezes Nowak.

Ta sama sytuacja jest zupełnie inaczej komentowana przez przedstawicieli wykonawcy robót na łódzkim lotnisku.

- Lotnisko powinno nam zapłacić kilka milionów złotych, a zgadzało się tylko na 10 procent tej kwoty. Na taką ugodę nie było zgody nadzorcy sądowego, bo byłaby ona niekorzystna dla naszej firmy. Dlatego wniosek o upadłość lotniska nie został wycofany z sądu - powiedział Stanisław Jędrzejczak, właściciel Remo-Budu.

Sprawę komplikuje dodatkowo fakt, że firma jest dłużnikiem miasta Łódź. Radni wyliczają, ze przedsiębiorstwo jest dłużne miastu lub jego spółkom pieniądze za nie wykonanie prac w Centrum Dialogu, w centrum wystawienniczym Targów Łódzkich czy w budynkach komunalnych.

- Powinno się tak poprowadzić rozliczenia, by wyrównać straty obu stron – przekonują.

Justyna Żyła

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


gość_b5017 - Profil
gość_b5017
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie