Łódz: Radni spłacą dług lotniska?

28 października 2011 11:48
2 komentarze
Reklama

Radni miasta Łódź zdecydowali o przeznaczeniu z budżetu 3,2 mln zł dla łódzkiego portu lotniczego. Decyzja ta jest odpowiedzią na złożony przez firmę Remo-Bud wniosek o ogłoszenie upadłości portu.

- To, że lotnisko jest winne firmie pieniądze jest bezsprzeczne – twierdzi Mateusz Walasek, przewodniczący klubu radnych PO.

Jednak określenie sumy zadłużenia nie jest już takie proste. Remo-Bud twierdzi, ze lotnisko jest winne mu ok. 9-10 mln złotych, natomiast władze portu obliczyły, że kwota ta jest trzykrotnie niższa.

- Prowadzimy inwentaryzację prac wykonanych przez firmę Remo-Bud- komentuje Przemysław Nowak, prezes łódzkiego lotniska.

Dodaje on, że pieniądze z budżetu miasta przeznaczy na bieżącą działalność portu oraz spłatę zobowiązań wobec Remo-Budu. Prezes zapewnia również, że władze lotniska próbowały zawrzeć ugodę z wykonawcą w sprawie niezapłaconych faktur. Jednak ostatecznie do porozumienia nie doszło.

- Ugoda została podpisana przez obie strony i na jej podstawie Remo-Bud miał wycofać do ubiegłego piątku z sądu wniosek o upadłość lotniska. Jednak nadzorca sądowy zabronił Remo-Budowi wywiązania się z tego porozumienia. Wniosek o ogłoszenie upadłości lotniska jest nadal w sądzie. Czujemy się oszukani przez Remo-Bud, ponieważ podpisane zostało porozumienie, z którego firma się po prostu nie wywiązała - komentuje prezes Nowak.

Ta sama sytuacja jest zupełnie inaczej komentowana przez przedstawicieli wykonawcy robót na łódzkim lotnisku.

- Lotnisko powinno nam zapłacić kilka milionów złotych, a zgadzało się tylko na 10 procent tej kwoty. Na taką ugodę nie było zgody nadzorcy sądowego, bo byłaby ona niekorzystna dla naszej firmy. Dlatego wniosek o upadłość lotniska nie został wycofany z sądu - powiedział Stanisław Jędrzejczak, właściciel Remo-Budu.

Sprawę komplikuje dodatkowo fakt, że firma jest dłużnikiem miasta Łódź. Radni wyliczają, ze przedsiębiorstwo jest dłużne miastu lub jego spółkom pieniądze za nie wykonanie prac w Centrum Dialogu, w centrum wystawienniczym Targów Łódzkich czy w budynkach komunalnych.

- Powinno się tak poprowadzić rozliczenia, by wyrównać straty obu stron – przekonują.

Justyna Żyła
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

jjemiolo 2011-10-31 20:19   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Cokolwiek sie da zrobic powinno byc. Lodz powinna miec lotnisko.
gosc_c2d6f 2011-10-31 11:09   
gosc_c2d6f - Profil gosc_c2d6f
poniedziałki bez samolotów.....
zobacz link
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama