×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowickie lotnisko większe o 9 ha
Katowickie lotnisko zakupiło od Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach ponad dziewięć hektarów gruntów, położonych w bezpośrednim sąsiedztwie portu, w jego wschodniej części. Teren ten, wraz z dotychczas dzierżawionym przez GTL obszarem o powierzchni około 18 hektarów, zostanie przeznaczony pod budowę nowej bazy cargo oraz parku przemysłowego. Zakup gruntów to efekt starań GTL-u i władz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o utworzenie w sąsiedztwie pyrzowickiego portu podstrefy ekonomicznej z odrębną infrastrukturą.

- Sukcesywne zwiększanie powierzchni portu lotniczego jest niezbędne do utworzenia specjalnej strefy ekonomicznej wokół lotniska, wykonania części Planu Generalnego Międzynarodowego Portu Lotniczego w Katowicach, którego zakończenie szacowane jest na 2032 r. Realizując ten plan pozyskujemy dodatkowe tereny, ale także rozbudowujemy i modernizujemy infrastrukturę znajdującą się na terenie portu. Notabene obecnie trwają prace przy budowie płyty postojowej samolotów, która docelowo będzie obejmowała powierzchnię 110 tys. m kw. – mówi Cezary Orzech, rzecznik prasowy GTL.

W miejscu, w którym do 2013 roku powstanie płaszczyzna postoju samolotów z 15 stanowiskami dla statków powietrznych, trwają prace związane z montażem infrastruktury technicznej, a także budową zbiorników retencyjnych o łącznej pojemności ponad 8,7 mln litrów. W najbliższym czasie rozpocznie się także budowa warstw konstrukcyjnych nowych nawierzchni lotniskowych.gość_0b31a - Profil
gość_0b31a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie