×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linia Azul zamawia 11 Embraerów 195Linia Azul (Linhas Aereas Brasileiras) podpisała dziś (26.10) kontrakt na zakup 11 samolotów Embraer 195. Tym samym ilość maszyn E-Jet zamówionych przez przewoźnika wzrosła do 52 samolotów. Wartość kontraktu to 497 mln dolarów. Dostawy nowych Embraerów rozpoczną się w 2013 roku.

- Linia Azul jest kolejnym przykładem sukcesu E-195 w modelu biznesowym taniego przewoźnika. Jestem szczególnie zadowolony, że brazylijski klient prezentuje wszechstronność E-195 na rodzimym rynku - powiedział Paulo César de Souza e Silva, prezes Embraera.- To zamówienie podkreśla nasze przekonanie, że E-190 i E-195 to dobre samoloty dla rozwijającej się sieci Azul w Brazylii. Te dodatkowe maszyny będą wspierać dalszy wzrost naszej linii. Poza tym naszą misją jako przewoźnika, jest zapewnienia bezpiecznych, wygodnych i niedrogich przewozów lotniczych na brazylijskim rynku lotniczym. W tą misję Embraery wpisują się idealnie - powiedział David Neeleman, prezes linii Azul.

We flocie przewoźnika znajdują się obecnie 23 maszyny E-195 w konfiguracji 118 osobowej, a także dziesięć E-190 zabierających na pokład 106 pasażerów. Oba modele są podstawą całej floty linii Azul, która rozpoczęła działalność w 2008 roku i przewiozła już ponad 12 milionów pasażerów.

Wraz z nowym zamówieniem linia Azul stanie się największym operatorem E-Jetów w Ameryce Południowej. Warto dodać, że wszystkie samoloty są wyposażone w indywidualny system rozrywki w locie.

Piotr Bożyk
Fot. Embraer


gość_0b31a - Profil
gość_0b31a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie