×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zmaleją koszty kontroli w Irlandii
Do 2015 r. o niemal o połowę zmaleją koszty kontroli ruchu lotniczego na trzech największych lotniskach w Irlandii. Tak wynika z planu podpisanego wczoraj (25.10) przez Cathomal Guiomard, irlandzką agencję zarządzającą lotnictwem.

Opłata, nakładana przez Irish Aviation Authority (Irlandzki Urząd Lotnictwa) na przewoźników, spadnie na lotniskach w Dublinie, Cork i Shannon o 25% już od 1 stycznia 2012 r. Przez trzy kolejne lata kwota będzie maleć o 6% każdego roku, co w sumie da opłaty niższe aż o 40%.

Obniżenie opłat wynika głównie z tego, że wstrzymano duże inwestycje w zakresie kontroli ruchu lotniczego w Irlandii. Na nieokreśloną przyszłość została odłożona m.in. budowa nowej wieży kontroli na lotnisku w Dublinie. Plan redukcji opłat może zostać wstrzymany, jeśli w ciągu 12 miesięcy na lotnisku w stolicy Irlandii odprawionych zostanie ponad 23,5 mln pasażerów. 

- Niższe opłaty dla linii lotniczych powinny wspomóc wysiłki rządu w celu zachęcenia turystów do odwiedzania Irlandii i budowania rynku pracy w sektorze związanym z turystyką - powiedział Leo Varadkar, minister transportu Irlandii. 

Dominik Sipiński


gość_d20e0 - Profil
gość_d20e0
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie