Zmaleją koszty kontroli w Irlandii

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
26 października 2011 18:12
Reklama

Do 2015 r. o niemal o połowę zmaleją koszty kontroli ruchu lotniczego na trzech największych lotniskach w Irlandii. Tak wynika z planu podpisanego wczoraj (25.10) przez Cathomal Guiomard, irlandzką agencję zarządzającą lotnictwem.

Opłata, nakładana przez Irish Aviation Authority (Irlandzki Urząd Lotnictwa) na przewoźników, spadnie na lotniskach w Dublinie, Cork i Shannon o 25% już od 1 stycznia 2012 r. Przez trzy kolejne lata kwota będzie maleć o 6% każdego roku, co w sumie da opłaty niższe aż o 40%.

Obniżenie opłat wynika głównie z tego, że wstrzymano duże inwestycje w zakresie kontroli ruchu lotniczego w Irlandii. Na nieokreśloną przyszłość została odłożona m.in. budowa nowej wieży kontroli na lotnisku w Dublinie. Plan redukcji opłat może zostać wstrzymany, jeśli w ciągu 12 miesięcy na lotnisku w stolicy Irlandii odprawionych zostanie ponad 23,5 mln pasażerów.

- Niższe opłaty dla linii lotniczych powinny wspomóc wysiłki rządu w celu zachęcenia turystów do odwiedzania Irlandii i budowania rynku pracy w sektorze związanym z turystyką - powiedział Leo Varadkar, minister transportu Irlandii.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama