×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: Pozwolenie na nowy terminalWojewoda małopolski wydał dzisiaj pozwolenie na budowę i rozbudowę terminalu pasażerskiego oraz wewnętrznego układu komunikacyjnego krakowskiego lotniska.

Do końca roku ma być gotowy projekt wykonawczy inwestycji, na początku r. 2012 zostanie ogłoszony przetarg na generalnego wykonawcę. 

Terminal pasażerski, zaprojektowany przez Agencję Projektową APA Czech-Wróbel-Duliński po rozbudowie będzie miał blisko 55 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej (obecnie 15 tys.). W ciągu roku będzie mogło tu zostać odprawionych ok. 8 milionów pasażerów. Nowy wewnętrzny układ komunikacyjny z dodatkowymi pasami ruchu ułatwi
poruszanie się wokół terminalu, parkingu wielopoziomowego oraz planowanego hotelu.Wartość budowy i rozbudowy terminalu oraz przebudowy wewnętrznego układu komunikacyjnego to ok. 400 milionów złotych, z czego 100 milionów mają stanowić unijne dotacje.

W pierwszym etapie inwestycji zostanie zbudowany nowy terminal (termin oddania do użytku 2014 r.), a następnie istniejący terminal międzynarodowy zostanie wyremontowany i obydwa budynki zostaną połączone w jedną bryłę (2015 r.).

Kraków Airport to największy regionalny port lotniczy w Polsce. Obecnie obsługuje rocznie blisko 3 miliony pasażerów.

fot. Kraków Airport


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


gość_d20e0 - Profil
gość_d20e0
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie