×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ekonomia zdecydowała o Kijowie
Ukraińskie linie lotnicze Aerosvit zamiast zapowiadanego zwiększenia oferowanych miejsc w sezonie Zima 2011/12, niespodziewanie zawiesiły na zimę loty trasie Kraków - Kijów. Pisaliśmy o tym w artykule "Aerosvit: Kraków - Kijów zawieszony".

O komentarz poprosiliśmy przedstawiciela przewoźnika. Główną przyczyną zawieszenia lotów są względy ekonomiczne.

- W chwili obecnej nie mamy odpowiednich samolotów dla tej trasy w okresie zimowym. Embraer 145 to samolot o ograniczonej zdolności przewozowej i wysokich kosztach operacyjnych na pasażera. Nie spodziewaliśmy się większej ilości pasażerów na tej trasie w okresie zimowym - mówi w rozmowie z Pasazer.com Vaclav Kral, dyrektor Aerosvitu na Europę Centralną.Umieszczenie w rozkładzie zimowym Aerosvitu Boeinga 737 na trasie było podyktowane chęcią przyciągnięcia większej liczby pasażerów.

- Niestety nie przyniosło to zamierzonych rezultatów. Mimo starań, popyt był niższy niż oczekiwaliśmy i nie byliśmy pewni czy takie zapotrzebowanie wystarczy, aby pokryć nawet koszty operacyjne - wyjaśnia Kral.

Pasażerom, którzy już zakupili bilety na sezon zimowy Aerosvit zaproponuje podróż z Warszawy, bądź zwrot kosztów biletu.

Przewoźnik jest przekonany, że w okresie letnim będzie dalej rozwijać swoje połączenie z Krakowa.

- Loty na okres letni 2012 są już załadowane do systemów rezerwacji i w pełni dostępne. Jest nam bardzo przykro z powodu zawieszenia trasy Kraków - Kijów w okresie zimowym. Uważamy ją za perspektywiczną i postaramy się, aby w 2012 roku rozwinęła się jeszcze bardziej - mówi Kral.

Niestety w systemie rezerwacyjnym dostępnym na stronie przewoźnika loty wciąż są niedostępne.

- Liczymy również, że w następnym okresie zimowym w naszej flocie zagoszczą bardziej odpowiednie samoloty, które będą używane na trasach o słabszym wypełnieniu - dodaje.

Ostatni lot na trasie Kraków - Kijów przed zimową przerwą odbędzie się 27 października.

Paweł Cybulakgość_82727 - Profil
gość_82727
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie