×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Pacific kupuje Airbusy A330-200
Narodowy przewoźnik Fidżi, Air Pacific, wybrał samoloty Airbus A330 w celu odnowy i rozwoju swojej floty dalekodystansowej. Linia podpisała kontrakt na zakup trzech Airbusów A330-200. Nowe maszyny zastąpią najbardziej wysłużone samoloty B747 oraz B767.

- Jeżeli chodzi o zużycie paliwa, to A330 jest najbardziej uniwersalnym statkiem powietrznym w swojej kategorii. Dla naszej linii jest to wyraźnie najlepszy samolot, aby zmodernizować flotę, zoptymalizować sieć połączeń i zapewnić przyszłą możliwości rozwoju firmy - powiedział Dave Pflieger, prezes Air Pacific. - Jesteśmy przekonani, że nasi klienci i goście na Fidżi będą podekscytowani komfortem i możliwościami tych nowych maszyn. Oczywiście chce podkreślić, że anulowanie zamówienie B787 nastąpiło tylko i wyłącznie z powodu długiego czasu oczekiwania i wielokrotnych opóźnień. Nie wykluczamy, że w przyszłości z powrotem zainteresujemy się liniowcem marzeń - dodał.Nowe Airbusy zostaną dostarczone do przewoźnika na początku 2013 roku. Będą obsługiwać przede wszystkim rejsy do Los Angeles, ale także trasy do Hong Kongu, Australii i Nowej Zelandii.

- A330 jest bez wątpienia najbardziej przyjaznym środowisku, szerokokadłubowym samolotem w swojej klasie. Niezrównana niezawodność, zużycie paliwa i niskie koszty eksploatacji sprawiły, że samolot stał się ulubieńcem wielu linii lotniczych na całym świecie. Cieszymy się i witamy Air Pacific jako nowego klienta Airbusa - powiedział John Leahy, wiceprezes Airbusa ds. sprzedaży.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media


gość_d20e0 - Profil
gość_d20e0
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie