×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing 747-8I zakończył loty testowe
Boeing zakończył certyfikacyjne loty testowe maszyny B747-8 Intercontinental. Nowy model Jumbo Jeta czeka obecnie na wydanie certyfikatu przez amerykańską federalną administrację lotnictwa (FAA), które nastąpi jeszcze w tym kwartale.

Flota samolotów testowych rozpoczęła swoje loty 20 marca. Początkowo planowano, że próby w locie będą trwały około czterech miesięcy, jednak odkryte podczas rejsów problemy techniczne przeciągnęły cały harmonogram badań do ośmiu miesięcy.

Testy w locie wymagane przez FAA są już kompletne. Flota testowa trzech Boeingów 747-8I będzie poddana dodatkowym badaniom sprawdzania poprawności procedur w testach naziemnych.W pierwszym tygodniu października Steve Taylor, prezes Boeing Business Jets, zapowiedział, że pierwsza dostawa 747-8I, przeznaczona dla klienta VIP, zostanie zrealizowana pod koniec 2011 roku. Teraz już wiemy, że tak się nie stanie.

Wszystko przez przeciągającą się certyfikację po kilku uwagach od FAA oraz zmianach technicznych projektu, które zostały wprowadzone po analizie lotów testowych nowego B747. Są to drobne zmiany, wymagające jednak czasu przy wprowadzeniu do seryjnej produkcji.

Pierwszy typowo pasażerski 747-8I zostanie dostarczony do Lufthansy, która jest klientem uruchomienia (tzw. launch customer) nowego typu B747. Samolot będzie posiadał konfigurację trzech klas podróży i na swój pokład zabierze 386 pasażerów. Przylot maszyny do Frankfurtu, zaplanowany jest na wiosnę (kwiecień) 2012 roku. Przewoźnik posiada obecnie zamówionych 20 maszyn oraz opcje na kolejne 20 samolotów B747-8I.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie