800. E-Jet Embraera dla China Southern

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
26 września 2011 23:17
2 komentarze
Reklama

Program samolotów E-Jet Embraera osiągnął kolejny kamień milowy. Linia China Southern odebrała 800. E-Jeta którym został Embraer 190. Uroczystość odbyła się w siedzibie Spółki w São José dos Campos, w Brazylii. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele Embraera, firmy CDB Leasing (CLC) oraz operatora lotniczego Xinjiang, spółki zależnej China Southern Airlines. Nowy kamień milowy został osiągnięty w okresie krótszym niż rok po tym jak 700. E-Jet został dostarczony w listopadzie 2010 roku.

- 800. dostarczony E-Jet stanowi istotny kamień milowy dla Embraera. Wynik ten został osiągnięty siedmem lat po wejściu E-Jetów do służby w 2004 roku co wymownie świadczy o sukcesie tego programu na światowym rynku lotnictwa komercyjnego - powiedział Paulo César de Souza e Silva, prezes Embraera. - Ponadto, jesteśmy szczególnie dumni, że CDB Leasing, jeden z wiodących chińskich graczy przemysłowych i China Southern Airlines, znana na całym świecie linia lotnicza, przyczyniają się do tego historycznego sukcesu - dodał.Samolot Embraer 190 to trzeci egzemplarz tej maszyny, który trafi do przewoźnika. Do końca roku China Southern Airlines otrzyma jeszcze cztery takie samoloty. Maszyny będą obsługiwać loty krajowe i regionalne.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości bycia użytkownikiem 800. Embraera E-Jet. E-190 to uniwersalny samolot dla naszego modelu biznesowego firmy, który pomoże w optymalizacji zarządzaniem istniejącej floty i rozbudowę sieci połączeń do sąsiednich krajów - powiedział Yang Bensen, sekretarz China Southern Air Holding Xinjiang Company. - Embraer 190 pomoże przyspieszyć rozwój lotniska w Urumqi jako portu przesiadkowego w zachodnich Chinach - dodał.


Piotr Bożyk
Fot. Embraer Media
Reklama

Ostatnie komentarze

nederland 2011-09-27 11:51   
nederland - Profil nederland
np w kim dzonk ilni, gdzieś zaraz za pjongjangiem :D
cani 2011-09-27 08:17   
cani - Profil cani
Cytuje: Maszyny będą obsługiwać loty krajowe i regionalne. Powiedzcie mi o co w tym zdaniu chodzi? Czy regionalne = międzynarodowe? Bo nie kumam :( Nie wydaje mi się to równoznaczne. Komentarz moderatora: Cani: Tak w zamyśle China Soutern regionalne to te lądujące tuż za miedzą Chin czyli w sąsiednich, blisko leżących państwach ;)
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama