×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


800. E-Jet Embraera dla China SouthernProgram samolotów E-Jet Embraera osiągnął kolejny kamień milowy. Linia China Southern odebrała 800. E-Jeta którym został Embraer 190. Uroczystość odbyła się w siedzibie Spółki w São José dos Campos, w Brazylii. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele Embraera, firmy CDB Leasing (CLC) oraz operatora lotniczego Xinjiang, spółki zależnej China Southern Airlines. Nowy kamień milowy został osiągnięty w okresie krótszym niż rok po tym jak 700. E-Jet został dostarczony w listopadzie 2010 roku.

- 800. dostarczony E-Jet stanowi istotny kamień milowy dla Embraera. Wynik ten został osiągnięty siedmem lat po wejściu E-Jetów do służby w 2004 roku co wymownie świadczy o sukcesie tego programu na światowym rynku lotnictwa komercyjnego - powiedział Paulo César de Souza e Silva, prezes Embraera. - Ponadto, jesteśmy szczególnie dumni, że CDB Leasing, jeden z wiodących chińskich graczy przemysłowych i China Southern Airlines, znana na całym świecie linia lotnicza, przyczyniają się do tego historycznego sukcesu - dodał.Samolot Embraer 190 to trzeci egzemplarz tej maszyny, który trafi do przewoźnika. Do końca roku China Southern Airlines otrzyma jeszcze cztery takie samoloty. Maszyny będą obsługiwać loty krajowe i regionalne.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości bycia użytkownikiem 800. Embraera E-Jet. E-190 to uniwersalny samolot dla naszego modelu biznesowego firmy, który pomoże w optymalizacji zarządzaniem istniejącej floty i rozbudowę sieci połączeń do sąsiednich krajów - powiedział Yang Bensen, sekretarz China Southern Air Holding Xinjiang Company. - Embraer 190 pomoże przyspieszyć rozwój lotniska w Urumqi jako portu przesiadkowego w zachodnich Chinach - dodał.


Piotr Bożyk
Fot. Embraer Mediagość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie