×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing i ANA sfinalizowali dostawęBoeing i ANA podpisały dziś (25.09) formalne dokumenty, kończąc tym samym proces zakontraktowanej dostawy pierwszego samolotu 787 Dreamliner. Uroczystości związane z tym historycznym wydarzeniem rozpoczną się jutro w Everett. Po uroczystościach, samolot odleci do klienta (linii ANA) we wtorek. Dzisiejsze podpisanie umowy zostało poprzedzone wieloma testami, lotami i inspekcjami, jak również przekazaniem płatności za samolot.

- Teraz, gdy już samolot jest gotowy do dostawy, cały zespół jest gotowy do świętowania - powiedział Scott Fancher, wiceprezes i dyrektor generalny programu 787. - Bardzo się cieszymy, że możemy w ten sposób wyróżnić pierwszego odbiorcę 787, linię lotniczą ANA, na dzień przed wylotem ich Dreamlinera do Japonii - dodał.Uroczystości przewidziane dla pracowników Boeinga rozpoczną się o godzinie 6 rano (czasu zachodniego wybrzeża USA) przed fabryką 787 w Everett. Imprezę rozpocznie wystawienie do zwiedzania samolotu ZA002, czyli jednego z testowych modeli 787, pomalowanego w kolory ANA. Przedstawiciele ANA i Boeinga, pracownicy, partnerzy biznesowi oraz przedstawiciele władz zbiorą się w tym miejscu o godzinie 9 rano (godz. 18:00 czasu polskiego) aby wziąć udział w historycznej pierwszej dostawie Boeinga 787. Wylot najnowszego samolotu we flocie ANA zaplanowany jest na wtorek na godzinę 6:35 rano (15:35 czasu polskiego) z lotniska Paine Field.

- ANA było dla nas wymarzonym partnerem od samego początku współpracy. Poprzez ogrom trudnej pracy i wyzwań, zespół Boeinga ani przez chwilę nie stracił z pola widzenia celów jakie nam przyświecały. Jesteśmy pewni, że pasażerowie ANA pokochają ten samolot - podsumował Fancher.

Poniedziałkowe uroczystości i wtorkowy wylot będzie można śledzić na żywo poprzez transmisje internetowe na stronie Boeinga i Newairplane.com. Filmy prezentujące skróty wydarzeń będą również zamieszczone na tych stronach.


Fot. Boeing Media


Reklama


Booking.com
gość_7818e - Profil
gość_7818e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie