×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Alitalia: Pierwszy Embraer 190 we flocieDo floty Alitalii dołączył wczoraj (24.09) pierwszy Embraer 190. Oficjalny odbiór samolotu odbył się kilka dni wcześniej w siedzibie producenta w São José dos Campos w Brazylii. Warto dodać, że jest to pierwszy Embraer w barwach Alitalii. Starsze Embraery latają pod marką spółki zależnej Alitalia Express.Dostawa jest wynikiem zamówienia jakie linia złożyła w marcu tego roku. Wtedy to Alitalia zadecydowała o zakupie 20 samolotów E-Jet w tym 15 typu E75 i pięciu E90. Samoloty są leasingowane od firmy Air Lease Corporation (ALC).

- Zamówienie Embraera 190 przez Alitalię jest wyraźnym poparciem tego statku powietrznego jako preferowanego typu w tym segmencie - powiedział Paulo César de Souza e Silva, prezes Embraera. - Wysoki stopień wspólności pomiędzy E175 i E190 przyniesie nowe sprawności i oszczędności dla przewoźnika, który jest w trakcie modernizacji swojej floty - dodał.

Nowy nabytek przewoźnika zabierze na pokład 100 pasażerów w konfiguracji jednoklasowej. Embraery będą wykorzystywane przede wszystkim na krajowych i bliskich europejskich trasach Alitalii. Po dostarczeniu wszystkich samolotów  zostaną one zbazowane na siedmiu lotniskach; Rzym Fiumicino, Mediolan Linate, Mediolan Malpensa, a także na lotniskach w Turynie, Wenecji, Neapolu oraz Katanii.- Bardzo cieszy nas dostawa Embraera 190, który z powodzeniem sprosta naszemu strategicznemu planowi rozwoju firmy - powiedział Rocco Sabelli, prezes Alitalii. - To zamówienie jest dalszą redukcją wieku naszej floty, który niedługo stanie się jedną z najmłodszych w Europie. Nowy model samolotu optymalizuje flotę pod względem jakości i wydajności - dodał.

W zeszłym tygodniu do floty Alitalii dołączył siódmy Airbus A330-200 natomiast 30 września zostanie dostarczony do przewoźnika Airbus A319. Na tę chwilę linia ma zamówione 23 samoloty. W tym roku do floty zostaną dostarczone jeszcze po dwa Embraery 175 i 190 oraz trzy Airbusy A319 i jeden A330-200.

Piotr Bożyk
Fot. Newman Homrichgość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie