Katastrofa lotnicza w Nepalu

Marek Stus - Profil Marek Stus
25 września 2011 10:03
7 komentarzy
Reklama

Samolot typu Beechcraft 1900D należący do lokalnych linii lotniczych Buddha Air rozbił się dziś (25.09) w pobliżu stolicy Nepalu, Katmandu.

Na pokładzie maszyny znajdowało 19 pasażerów i członków załogi. Nikt nie przeżył katastrofy. Samolot wykonywał godzinny lot widokowy nad Himalajami. Do wypadku doszło w czasie podejścia do lądowania na lotnisku Tribhuvan w Katmandu. Według świadków, samolot rozbił się w pobliżu wioski Bisankunarayan odległej kilka kilometrów od lotniska. Prawdopodobną przyczyną katastrofy były złe warunki pogodowe.

Buddha Air to jeden z kilku prywatnych przewoźników lotniczych działających w Nepalu. Oferuje przede wszystkim loty krajowe i turystyczne. Flota Buddha Air składa się z 7 samolotów typu ATR i Beechcraft.


Marek Stus
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
marqoos_pl 2011-09-26 00:38   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
W Katmandu również olbrzymim problemem jest zanieczyszczenie powietrza oraz dosyć częste mgły. Taka kombinacja to doskonały przepis na gęsty smog nad miastem i w jego okolicy. Zasięg telefonów w Nepalu nie jest najlepszy, a może być również prozaiczna przyczyna, dlaczego nie odbierają telefonów - nie mają ich kiedy lub gdzie naładować - prąd wciąż jest tam często wyłączony do kilku godzin dziennie (stąd też benzynowe generatory powodujące to zanieczyszczenie w mieście).
andrzej 2011-09-25 23:16   
andrzej - Profil andrzej
nederland: Jak są na trekkingu w górach to normalna sprawa, że nie ma zasięgu. Kraj piękny, ludzie fajni ale nie zapominajmy, ze to III świat, jedno z najbiedniejszych państw Azji. Lotniska fatalnie wyposażone (ILS ma chyba tylko KTM), pewnie lepiej nie wiedzieć jak serwisowane są samoloty i jak sprawdzane są umiejętności pilotów.
humbak 2011-09-25 22:20   
humbak - Profil humbak
nederlandzie: Nie ma Polaków wśród ofiar.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama