×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


787 dla China Southern opóźnionyPierwszy Boeing 787 Dreamliner dla linii China Southern będzie opóźniony o kolejne miesiące. Z informacji portalu "Air Transport World" wynika, że dostawa nowego samolotu dla chińskiej linii zostanie przełożona z grudnia br. na lipiec 2012 r. 

China Southern Airlines zamówiły 10 Boeingów 787 w 2005 r. Pierwotnie samoloty miały zostać dostarczone w 2008 r. Chiński przewoźnik miał otrzymać swoje samoloty zaledwie kilka miesięcy przed LOT-em.- Boeing ciągle przekłada datę dostawy, co ma bardzo negatywny wpływ na planowanie lotów, szkolenia i zwiększanie udziału rynkowego. Nie możemy wykluczyć całkowitego anulowania zamówienia 787 - powiedział Xu Jiebo, dyrektor ds. finansowych China Southern Airlines.

Anulowanie zamówienia jest mało prawdopodobne, bo pierwszy samolot dla chińskiego przewoźnika trafił już na linię produkcyjną. Przed kilkoma dniami taką decyzję podjął jednak lokalny rywal, China Eastern Airlines, które zrezygnowały z Boeingów 787 na rzecz Airbusów A330.

China Southern to przewoźnik, który koncentruje się na połączeniach międzynarodowych. Nowe samoloty są linii potrzebne, by latać na trasach m.in. z Guangzhou do Londynu Heathrow, z Pekinu do Brisbane i Perth (przez Guangzhou) oraz Istambułu (przez Urumczi). 

Dominik Sipiński
fot. Boeing Media


gość_d20e0 - Profil
gość_d20e0
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie