×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aerosvit: Kraków - Kijów zawieszony
Zamiast zapowiadanego zwiększenia oferowanych miejsc w sezonie Zima 2011/12, linie lotnicze Aerosvit zawieszają połączenie Kraków - Kijów. Oficjalnie... tylko na zimę.

- Prawdopodobnie Aerosvit skasował loty Kraków - Kijów - alarmują czytelnicy Pasazer.com poprzez platformę Daj znać.

Rzeczywiście w systemie rezerwacyjnym ukraińskiego Aerosvitu nie dość, że nie ma możliwości rezerwacji rejsów do Kijowa, to sam Kraków zniknął z listy miast obsługiwanych przez tego przewoźnika.- Kijów nie jest również dostępny w systemie rezerwacyjnym Woldspan - informuje nasz czytelnik.

Rzecznik krakowskiego lotniska uspokaja, że trasa została zawieszona na okres zimowy.

- Otrzymaliśmy dzisiaj informację od przewoźnika, że ze względów ekonomicznych loty zostają zawieszone na sezon zimowy - wyjaśnia Urszula Podraza, rzecznik prasowy Kraków Airport. - Będziemy prowadzić rozmowy, aby to połączenie wróciło wiosną.

Jednak do końca sezonu Lato 2011 pozostało jeszcze niespełna dwa tygodnie i przynajmniej pięć rejsów. Niestety nie ma możliwości rezerwacji również na te loty.Sprawa jest o tyle zastanawiająca, że miesiąc temu przedstawiciel przewoźnika w Polsce, firma Aviareps w przesłanym do naszej redakcji komunikacie prasowym informowała, że od 30 października ukraiński przewoźnik będzie wykonywał rejsy z Krakowa do Kijowa większym samolotem.  W zimie z Krakowa miał operować Boeing 737, zamiast mniejszego Embaera 145.

To nie pierwsze turbulencje Aerosvitu w Krakowie. Niestety rok temu nie udał się debiut połączenia Kraków - Kijów. Z powodu kiepskiej sprzedaży loty nie zostały zainaugurowane, a ich start przełożono na kolejny sezon. Rejsy udało się zainaugurować dopiero 1 marca br.

Mamy nadzieję, że połączenie rzeczywiście wróci do siatki przed Euro 2012.

Paweł Cybulakgość_39fec - Profil
gość_39fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie