×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing zwiększa produkcję B737
Wczoraj (18.10) Boeing przyśpieszył produkcję najsłynniejszego modelu samolotu pasażerskiego - B737 - z obecnych 31 maszyn do 35 samolotów miesięcznie. Producent początkowo planował zwiększyć montaż w pierwszym kwartale 2012 roku. Jednak sprawna organizacja pozwoliła na zwiększenie produkcji jeszcze w tym roku. W ciągu najbliższych 30 dni fabrykę B737 w mieście Renton opuści 35 maszyn tego typu.

- Zwiększenie ilości montażu B737 pokazuje jak duży postęp i jak wiele przygotowań dokonał zespół programu 737 - powiedziała Beverly Wyse, dyrektor generalny programu 737. - Większa ilość produkowanych samolotów po części spowodowana jest zaspokojeniem dużego popytu klientów na na ten najpopularniejszy samolot w historii lotnictwa - dodał.Producent planuje kolejne zwiększenie produkcji samolotów z 35 do 38 maszyn w początkach 2013 roku. Niewykluczone, że w trzecim kwartale 2013 roku produkcja B737 wzrośnie do 42 maszyn.

- W tej chwili analizujemy nasze możliwości, ale wszystko na to wskazuje, że 42 samoloty w miesiącu to bardzo prawdopodobny scenariusz produkcji. Decyzję  najprawdopodobniej ogłosimy w ciągu dwóch miesięcy - powiedział Jim Albaugh, prezes Boeing Commercial Airplanes.

Zwiększenie liczby montowanych samolotów nie jest spowodowane tylko i wyłącznie zapotrzebowaniem rynku. Jest to również odpowiedź na wzrost produkcji samolotów konkurenta z rodziny A320. Airbus zwiększy montaż z obecnych 34 do 40 maszyn miesięcznie w drugim kwartale 2012 roku.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_82727 - Profil
gość_82727
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie