×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Baza Ryanair we Wrocławiu!
Irlandzki Ryanair uruchomi w marcu 2012 bazę operacyjną w Porcie Lotniczych im. M. Kopernika we Wrocławiu. To 46. baza tego przewoźnika w Europie, pierwsza w Polsce.O bazie linii Ryanair mówiło się od sześciu lat. Przez cały ten okres wrocławskie lotnisko było wymieniane jako jedna z potencjalnych baz.

Staraliśmy się o to od dłuższego czasu, a teraz w końcu możemy oznajmić, że się udało. Taka baza to same korzyści zarówno dla lotniska, jak i dla pasażerów. To także okazja do jeszcze szybszego rozwoju całego regionu, bo zwiększy się ruch lotniczy i liczba dostępnych połączeń – przyznaje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.We Wrocławiu Ryanair zbazuje początkowo jeden samolot.

- Najpóźniej za rok dołączy kolejna maszyna, która będzie u nas nocować - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor do spraw sprzedaży i marketingu PL Wrocław.

- Jeśli po roku to będzie wciąż tylko jeden samolot - uznamy to za naszą porażkę -  dodał Micheal Cawley, wiceprezes zarządu Ryanair.

Otwarcie bazy oznacza nie tylko więcej połączeń, ale też dodatkowe miejsca pracy, chociażby w sektorze obsługi pasażerskiej.Nowe kierunki, które Ryanair uruchomi z Wrocławia to:
- Sześć nowych destynacji oznacza w skali roku około 200 tys. nowych pasażerów odlatujących i przylatujących do stolicy regionu - dodaje Sztucki.

Po wprowadzeniu nowych kierunków Ryanair będzie operował z Wrocławia na 21 trasach. Do końca 2012 roku ma ich być nawet 26.

Irlandzki przewoźnik chce z Wrocławia przewozić 800 tys. pasażerów rocznie oraz utrzymać 800 miejsc pracy w rejonie Wrocławia.Kuś spodziewa się większego zainteresowania ofertą Wrocławia wśród pasażerów mieszkających poza stolicą Dolnego Śląska.

- Baza pozwoli zaoferować nam loty, których nie mają porty w pobliżu ich miejsca zamieszkania, jak np. Malta – wyjaśnia prezes wrocławskiego portu.

Nowe połączenia z Wrocławia będą dostępne w sprzedaży od czwartku.

Decyzję o uruchomieniu bazy ogłoszono dziś (19.10) na konferencji we wrocławskim Urzędzie Miejskim.W konferencji wzięli udział Micheal Cawley, wiceprezes zarządu oraz Colin Casey, dyrektor handlowy Ryanair, Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, Rafał Jurkowlaniec, marszałek województwa dolnośląskiego, a także Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław SA.Na zakończenie Cawley zapowiedział, że Ryanair planuje powstanie w Polsce nawet pięciu baz operacyjnych.

Wczoraj na konferencji w Warszawie przewoźnik poinformował o gotowości uruchomienia bazy na lotnisku w Modlinie.

A już niebawem zapraszamy na fotoreportaż z nowego terminalu wrocławskiego lotniska po którym oprowadzał nas jego gospodarz, prezes Dariusz Kuś.

Paweł Cybulak
Fot. Sebastian Guśliński, Piotr Bożykgość_9b3c2 - Profil
gość_9b3c2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie