Jetisfaction znów się zwija

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
19 października 2011 09:47
13 komentarzy
Reklama

Niemiecka linia lotnicza Jetisfaction ponownie kasuje swoje trasy z Polski. Z systemu rezerwacyjnego przewoźnika wynika, że loty z Poznania do Munster/Osnabruck i Wrocławia do Zurychu, a także pomiędzy tymi polskimi miastami, przestają być wykonywane.

Przedstawiciele poznańskiego portu lotniczego naszym pytaniem o przyszłość rejsów byli bardzo zdziwieni. Od Jetisfaction nie udało nam się uzyskać komentarza. Nie pierwszy zresztą raz - od ponad miesiąca linia nie odpowiadała na zaproszenie na wywiad, choć przy okazji inauguracji lotów obiecywano jak najszybszą zgodę.Jetisfaction raz już zamknęło połączenia z Polski. Rok temu przewoźnik najpierw uruchomił rejsy z Poznania do Zurychu przez Munster/Osnabruck, by po kilku miesiącach po cichu się z nich wycofać. Wtedy rejsy obsługiwał Beechcraft 1900D, mieszczący 19 pasażerów. Teraz linia próbowała z większym Saabem 340 podnajmowanym od wrocławskiej firmy Sky Taxi. Nie wyszło.

Opisywaliśmy w naszym "Oblatywaczu" pierwszy rejs na trasie z Wrocławia do Zurychu. Już wtedy obawy budziło bardzo niewielkie obłożenie na poziomie 3-4 pasażerów. A do tego problemy organizacyjne w linii były ogromne - dość wspomnieć, że mimo zaproszenia otrzymanego ponad miesiąc wcześniej, bilet do redakcji Pasazer.com dotarł na kilka godzin przed wylotem. Brakowało również reklamy, promocji połączenia oraz sprzedaży biletów poprzez agentów i międzynarodowe systemy rezerwacyjne.

Jetisfaction już w sierpniu zapowiadał, że wprowadzi możliwość zakupu biletów z Poznania do Zurychu (przez Wrocław) i z Wrocławia do Munster/Osnabruck (przez Poznań). Taka opcja nigdy nie pojawiła się jednak w systemie rezerwacyjnym linii. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że najlepiej sprzedającym się połączeniem Jetisfaction były loty pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem. Cena biletów była ustalona na niezmiennym poziomie 25 euro w jedną stronę.

Nie brakowało sceptyków, gdy Jetisfaction uruchamiał loty z Polski. Niestety ich obawy okazały się całkowicie uzasadnione, a sprzedawane w tak chałupniczy sposób połączenia skazane na szybki koniec.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_4b4c5 2012-01-03 20:52   
gosc_4b4c5 - Profil gosc_4b4c5
Do tej pory nie otrzymalam zwrotu za odwolany w listopadzie 2011 lot z Wroclawia do Zurichu. Jetisfaction nie od powiada na emaile, a telefonow tez juz nikt nie odbiera. Byl to pierwszy raz kiedy zdecydowalam sie na zakup biletu malych regionalnych linii. Nigdy wiecej. Ula.O
jjemiolo 2011-10-24 00:32   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Przede wszystkim to nie jest normalna, bo nie maja sprzetu. Cos na zasadzie, zacznijmy a moze sie uda? Prawda ze konsekwentnie probuja zlapac sie na zachodnia Polske. Powinnismy cos takiego traktowac jako oddzielna kategorie, poza typowymi liniami.
gosc_437f3 2011-10-21 00:30   
gosc_437f3 - Profil gosc_437f3
Żałosne, co za niezdecydowana linia!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama