Wrocław - Rzeszów nie wystartuje

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
15 października 2011 19:38
12 komentarzy
Reklama

W systemie rezerwacyjny Eurolotu nie można rezerwować lotów z Wrocławia do Rzeszowa. Dostępne są tylko dwa rejsy 28 października oraz 2 listopada.

Pierwotnie połączenie miało wystartować 30 września, jednak ze względu na słabą sprzedaż start połączenia został przełożony na 28 października.

- Brak zainteresowania pasażerów tym kierunkiem sprawił, że zniknął on z naszego systemu sprzedaży - wyjaśnia Jacek Balcer, dyrektor marketingu w Eurolot.


Trasa Wrocław - Rzeszów miała być częścią połączenia Wrocław - Lwów. Niestety nie udało się do dnia dzisiejszego uzyskać wymaganych zgód po stronie ukraińskiej.

- Chcieliśmy, czekając na domknięcie formalności, zacząć latać już na pierwszym odcinku tej trasy. Ponieważ nie chcemy latać pustymi samolotami, zdecydowaliśmy się by na razie nie uruchamiać tego kierunku - dodaje Balcer.

Balcer zapewnia także, że gdy tylko będzie taka możliwość połączenie Wrocław - Lwów z międzylądowaniem w Rzeszowie zostanie przez przewoźnika uruchomione.Przewoźnik zapewnia, że rejsy 28 października i 2 listopada zostaną wykonane, niezależnie od obłożenia.

Warto dodać jednak, że Eurolot planuje uruchomienie nowego połączenia z Rzeszowa do Poznania. Trasa ta miałaby być częścią uruchomionych już wcześniej rejsów z Rzeszowa do Szczecina.

Paweł Cybulak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
wroord 2011-10-18 01:35   
wroord - Profil wroord
Nic dziwnego jak loty mialy sie odbywac dwa razy w tygodniu poznym wieczorem.
Przeciez pociagi z WRO do RZE jezdza zaladowane. Sporo ludzi z Dolnego Slaska ma rodzine w rzeszowskim. Mysle ze K2 jakos w pelni nie przemyslal tego polaczenia. Powinni przelozyc otwarcie na wiosne i dac choc ze 3-4 rejsy w lepszych godzinach.
pcharasz 2011-10-18 00:04   
pcharasz - Profil pcharasz
Nie znam szczegółów, ale rzeczywiście - wykorzystano w pewnym sensie lukę prawną i po prostu dokapitalizowano ELO, co stricte nie jest pomocą publiczną, choć oczywistością jest, że chciano osiągnąć efekt porównywalny do pomocy publicznej. Ale oczywiście UOKiK czy Komisja Europejska mogą to widzieć inaczej i dać MSP klapsa ;)
tadeo64 2011-10-17 23:35   
tadeo64 - Profil tadeo64
pcharasz - dobrze kombinujesz bo cała ta sprawa pachnie nielegalną pomocą publiczną. Jak wszyscy są tacy święci to sprawa finasowania ELO powinna byc także wyjaśniona.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama