×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Fotoreportaż: Jasionka w budowie
W grudniu zakończy się budowa nowego terminalu na rzeszowskim lotnisku. Pierwsi pasażerowi skorzystają z niego już na wiosnę. Redakcja Pasazer.com gościła na placu budowy w rzeszowskiej  Jasionce.Generalnym wykonawcą terminala jest firma Skanska.Prace na lotnisku idą pełną parą. Obecnie na terenie budowy pracuje około 300 osób. Budowa rozpoczęła się w październiku 2010 i zgodnie z harmonogramem zakończy się z końcem grudnia.Architektura zdominowana jest przez dach, który swoją stylistyką przypomina spadochron. Budynek jest przeszklony dzięki czemu wnętrze terminala jest naturalnie oświetlone.Budynek terminala liczyć będzie 14 tys. m. kw., gdzie znajdą się 4 poziomy (trzy ogólnodostępne oraz jeden poziom techniczny z pomieszczeniami m.in. bagażowni).

Rocznie nowy terminal będzie mógł obsłużyć 1,5 miliona pasażerów przy szczytowej przepustowości 1440 pasażerów na godzinę. Całkowity koszt inwestycji to 102 mln. złotych.

Zachodnie skrzydło terminalu w którym znajduje się m.in. hala odlotów Schengen......oraz zachodnia część części ogólnodostępnej.Wjazd dla pojazdów technicznych przewożących bagaże.

Rzeszowskie lotnisko jako drugi (po Wrocławiu) port regionalny będzie mógł się pochwalić rękawem pasażerskim, którego montaż rozpocznie się na początku przyszłego roku.W początkowej fazie lotnisko będzie dysponowało jednym rękawem, jednak nowy terminal jest przygotowany do ewentualnego montażu drugiego rękawa.Tuż obok Polska Agencja Żeglugi Powietrznej rozpoczęła budowę wieży kontroli lotów.I na koniec wizyty w Jasionce... startujący Iliuszyn 76.Paweł Cybulak, Sebastian Guśliński

Materiał powstał dzięki uprzejmości Skanska oraz Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.gość_0b31a - Profil
gość_0b31a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie